دسامبر 2, 2022

تاریخچه مایکروسافت ویندوز

[ad_1]

مایکروسافت ویندوز یک خانواده از سیستم عامل برای رایانه های شخصی. در این مقاله ما نگاهی به تاریخچه سیستم عامل های مایکروسافت از سال 1985 به روز در حال حاضر. توسعه مایکروسافت سیستم عامل ویندوز همانطور که می دانیم امروز آغاز شد و در سال 1981. اگر چه انتشار آن اعلام شد در اوایل سال 1983 آن را نمی خواهد به نظر می رسد تجاری تا دو سال بعد.

مایکروسافت کار بر روی اولین نسخه از سیستم عامل جدید. رابط مدیریت کد و نام در نظر گرفته شده است به عنوان نام نهایی اما ویندوز غالب زیرا آن بهترین توصیف جعبه یا رایانه “ویندوز” است که در حال اساسی به سیستم جدید. ویندوز اعلام شده است در سال 1983 اما در آن طول می کشد در حالی که برای توسعه. منتقدان آن را “vaporware.”

در سال 1985 Microsoft Windows 1.0 نامگذاری شد با توجه به محاسبات جعبه و یا “پنجره” که به نمایندگی از جنبه های اساسی سیستم عامل. به جای تایپ کردن MS-DOS دستورات ویندوز 1.0 مجاز کاربران را به نقطه کلیک کنید و برای دسترسی به ویندوز. در سال 1987 مایکروسافت ویندوز 2.0 است که طراحی شده است طراحی شده برای پردازنده اینتل پردازنده 286. این نسخه اضافه شده آیکون های دسکتاپ و صفحه کلید و کلید های میانبر و گرافیک بهبود یافته پشتیبانی می کند.

مایکروسافت ویندوز 3.0 در ماه مه سال 1990 ارائه بهتر آیکون عملکرد و گرافیک پیشرفته با 16 رنگ طراحی شده برای اینتل پردازنده 386. این نسخه اولین نسخه فراهم می کند که استاندارد “نگاه و احساس” مایکروسافت ویندوز را برای سالهای زیادی را به آمده است. ویندوز 3.0 شامل مدیر برنامه مدیر فایل و چاپ مدیر و بازی ها (قلب کشتی مین جمع کن و بازی یک نفره). مایکروسافت ویندوز 3.1 در سال 1992.

در این زمان کامپیوتر نمی شد به عنوان پیشرفته در زمان بعد اگر مصرف کنندگان تجربه مشکلات تعمیرات می تواند پر هزینه و وقت گیر است. مشکلاتی مانند توفنده حافظه و عفونت ویروس مشترک بودند و نفر سمت چپ با کمی چاره ای جز استخدام تعمیر کامپیوتر مهندس برای انجام یک تعمیر کنید.

منتشر شده فقط به عنوان بهره در عدد بود در مورد به موشک وار رفتن با توجه به انتظار انتشار عمومی شبکه جهانی وب 3.1 خواهد بود که برای اولین بار سیستم عامل است که اکثر مردم به مرور اینترنت با. 3.1 بود سریع تر تا به حال به شدت بهبود رابط کاربری و توانایی اجرای برنامه های بیشتر در یک بار بدون توفنده.

در ضمن مایکروسافت همچنان به توسعه ویندوز NT است. مایکروسافت استخدام دیو کاتلر یکی از رئیس معماران VMS در شرکت تجهیزات دیجیتال (بعد از خریداری توسط Compaq در حال حاضر بخشی از Hewlett-Packard) به منظور توسعه NT به بیشتر قادر به سیستم عامل. کاتلر به حال شده است در حال توسعه دنبال به VMS در دسامبر به نام میکا و وقتی DEC کاهش یافته و این پروژه او به ارمغان آورد و تخصص و برخی از مهندسین با او به مایکروسافت است. DEC نیز اعتقاد او به ارمغان آورد میکا کد به مایکروسافت و شکایت کرد. مایکروسافت در نهایت پرداخت 150 میلیون دلار آمریکا و توافق برای حمایت DEC Alpha تراشه پردازنده در NT.

ویندوز 95 معرفی “شروع” را فشار دهید که هنوز هم یک عامل اصلی از این سیستم عامل بیش از پانزده سال بعد. همچنین مشخص شده اولین recycle bin “پلاگین و بازی” سخت افزار نام های طولانی فایل (حداکثر رفت از هشت تا 250 کاراکتر) و شاید مهمتر از یک پلت فرم طراحی شده برای 32 بیتی برنامه های کاربردی. ویندوز 95 را دیدم اولین سرویس پک و اینترنت اکسپلورر بود اما همچنین به طور گسترده ای به عنوان یک حشره دار و غیر قابل اعتماد و ناپایدار برنامه.

ویندوز 98 ارائه می دهد پشتیبانی از تعدادی از فن آوری های جدید از جمله FAT32, AGP, MMX, USB, DVD و ACPI. آن قابل رویت ترین ویژگی است فعال دسکتاپ که ادغام به مرورگر وب (اینترنت اکسپلورر) با سیستم عامل. از نقطه نظر کاربر وجود ندارد و تفاوت بین دسترسی به یک سند ساکن به صورت محلی بر روی کاربر از دیسک سخت و یا بر روی یک وب سرور نیمه راه در سراسر جهان است. ویندوز 98 تا به برخی از ویژگی های خوب و سپس قبلی برای کامپیوتر و تعمیر مشکلات. ما می توانید بازیابی اطلاعات اگر ما از دست دادن در ویندوز 98. بنابراین کامپیوتر تعمیر است کمی آسان برای این نسخه.

اغلب به صورت مختصر به عنوان “W2K,” ویندوز 2000 سیستم عامل است برای کسب و کار لپ تاپ و دسکتاپ سیستم برای اجرای برنامه های کاربردی نرم افزار اتصال به اینترنت و سایت های اینترانت و دسترسی به فایل ها و پرینتر و منابع شبکه. مایکروسافت چهار نسخه از ویندوز 2000 حرفه ای: (برای کسب و کار سیستم های دسکتاپ و لپ تاپ) سرور (هر دو یک وب سرور و یک اتاق سرور) سرور پیشرفته (به صورت خط از کسب و کار برنامه های کاربردی) و مرکز داده و سرور (برای ترافیک بالا شبکه های کامپیوتری).

ادغام ویندوز NT/2000 و ویندوز 3.1/95/98/من خطوط به دست آمد با ویندوز ایکس پی (با اسم رمز “ویسلر”. “اودیسه” بود و اسم رمز برای NT جانشین آن لغو شد و ادغام با ویندوز 9x جانشین در زمان “نپتون” شد و آنها “ویسلر”) منتشر شده در سال 2001. ویندوز XP با استفاده از ویندوز NT kernel; اما, آن را در نهایت علائم ورودی ویندوز NT هسته ای به بازار مصرف به جای پیری 16 بیتی شعبه دارد. ویندوز XP دارای برخی از ویژگی های بیشتر و آسان برای تعمیرات کامپیوتر.

ویندوز ویستا ارائه شده پیشرفت در قابلیت اطمینان و امنیت و سهولت استقرار و عملکرد و مدیریت بیش از ویندوز ایکس پی. جدید در این نسخه قابلیت شناسایی سخت افزار مشکلات قبل از آنها رخ می دهد ویژگی های امنیتی برای محافظت در برابر آخرین نسل از تهدیدات سریع تر راه اندازی زمان و قدرت کم مصرف جدید از حالت خواب. در بسیاری از موارد ویندوز ویستا قابل ملاحظه ای بیشتر پاسخگو نسبت به ویندوز ایکس پی بر روی سخت افزار یکسان. ویندوز ویستا ساده و مرکزی دسکتاپ پیکربندی و مدیریت و کاهش هزینه های نگهداری سیستم های به روز شده.

ویندوز 7 ساخته شده و اولین بازی رسمی خود را برای عموم در تاریخ 22 اکتبر سال 2009 به عنوان آخرین در 25 سال, خط, مایکروسافت, سیستم عامل ویندوز و به عنوان جانشین ویندوز ویستا (که خود را دنبال کرده بود ویندوز ایکس پی). ویندوز 7 منتشر شد در رابطه با ویندوز سرور 2008 R2 در ویندوز 7, سرور آمریکا. پیشرفت و ویژگی های جدید در ویندوز 7 عبارتند از multi-touch پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر 8 بهبود عملکرد و زمان Aero را ضربه محکم و ناگهانی Aero Shake پشتیبانی از مجازی هارد دیسک جدید و بهبود یافته ویندوز مرکز رسانه ها و بهبود های امنیتی.

به عنوان سیستم عامل ویندوز توسعه یافته و تبدیل به آگاهی بیشتر در طول سال تعمیرات کامپیوتر تبدیل شده اند کمتر مورد نیاز است. در واقع ویندوز 7 تقریبا ریشه کن شده بر اساس نرم افزار تعمیرات کامپیوتر در هنگام برخورد با فایل ها و سیستم عامل های شکست. ویندوز 7 به طور خودکار اسکن دیسک های قابل حمل و بدون استفاده از آنتی ویروس. بنابراین کامپیوتر تعمیر است که کمتر مورد نیاز با پیشرفت در سیستم های ویندوز.

ویندوز 8 به طور کامل دوباره طراحی سیستم عامل است که توسعه داده شده است از زمین تا با صفحه نمایش لمسی استفاده در ذهن و همچنین نزدیکی-فوری-در قابلیت های که فعال کردن ویندوز 8 کامپیوتر برای بارگذاری و شروع به در یک ماده از ثانیه به جای دقیقه است. ویندوز 8 را جایگزین سنتی مایکروسافت سیستم عامل ویندوز نگاه و احساس با “مترو” طراحی سیستم رابط کاربری که برای اولین بار عرضه در ویندوز 7 سیستم عامل تلفن همراه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *