اکتبر 4, 2022

تاریخچه مختصری از امیر خسرو (طوطی هند)

[ad_1]

توضیحات کلی

العین الدين نام مستعار ابوالقاسم حسن متولد شد و در 1253 در کوشانی شهرستان در Mawarun Nehar. او مشهور است و در جهان با نام امیر خسرو. پدرش سیف الدين محمود یک رهبر قبیله ای از مردم هزاره و حسین گروههای قومی. سیف-uddin یک افسر در ارتش سلطان Shamas الدين Shamas. زمانی که Changaiz خان تاخت و تاز در پادشاهی Shamas الدين Shamas, Saif الدين منتقل خانواده اش به Ghorband شهر کابل ، در همین حال Shamas اعطا سیف-uddin با زمین کشاورزی در Patiali (هند). از این رو سیف-uddin منتقل شده خود را به Patiali (هند) به دنبال پس از گفت کشاورزی زمین. او ازدواج کردم در آنجا با دختر عماد ul Mulk بود که یک افسر ارتش. خداوند برکت سیف-uddin با سه پسر. Ameer خسرو بود که پسر جوان خود را.

اوایل Liآهن و مرگ

Ameer خسرو متولد شد و در 1253 در Patiali هند. او از آموزش و پرورش در اوایل از Patiali هند. خسرو بسیار هوشمند از دوران کودکی خود را. او همچنین تخصص در زبان عربی و زبانهای فارسی و خوشنویسی. خسرو خجسته بود با euphony از کودک هود. تن صدای شیرین بود.

خسرو پدر فوت کرد زمانی که او هشت ساله بود. پس از مرگ پدر پدر بزرگ عماد ul Mulk پس از او نگاه کرد. پدر بزرگ او نیز در گذشت زمانی که او 20 سال است. در حال حاضر خسرو بالغ شد. او شروع به کار به عنوان شاعر در دفتر Ameer Kashlow خان نام مستعار Chhajow. Kashlow خان نام مستعار Chhajow شد یک مدیر سلطان Ghayas الدين Bulbun. متاسفانه برخی از تفاوت های مطرح شده با Chhajow و امیر خسرو چپ ، خسرو بیشتر پیوست از Baghra خان پسر سلطان Bulbun.

زندگی حرفه ای از امیر خسرو

در آن زمان Tifral (که فرماندار بنگلادش و Lakhnow) نافرمانی سلطان Bulbun و متعهد شورش. Bulbun ارسال Baghra خان به مقابله با جامعه از Tifral. Baghra خان مبارزه علیه Tifral و او را شکست. امیر خسرو نیز همراه Baghra خان در این ماجرا است. اما خسرو بازگشت به دهلی نو به زودی. سلطان Bulbun جشن پیروزی در دهلی نو که در آن سلطان محمود بزرگتر پسر سلطان Bulbun همچنین مناسبت فضل است. سلطان محمود نیز ملاقات با خسرو در این مراسم و به او پیشنهاد کار در دفتر خود را در مولتان. خسرو موافقت با پیشنهاد سلطان محمود. سلطان محمود در زمان خسرو و دوست نزدیک خود Sajzi همراه به مولتان. Ameer خسرو خدمت در دفتر سلطان محمود به مدت پنج سال در مولتان.

جایزه Appellative نام “امیر”

در 1284 سلطان محمود کشته شده در جنگ با سلطان محمد Maghlon. خسرو نیز دستگیر و در جنگ منتشر شد اما بعد. او معطوف به دهلی نو پس از انتشار. در 1287 خسرو شروع کار در دفتر Subedar Adwah خان Jehan. خسرو خدمت به مدت دو سال وجود دارد. به زودی او به دهلی نو برای پس از خود ، Ameer خسرو پیوست و از سلطان Keeqad به عنوان Malikul Shoara (رئیس شاعران) در دهلی نو. سلطان Keeqad درگذشت در 1290 و پسر جوان خود را Shamas الدين تبدیل شدن به پادشاه در جای خود. Ameer جلیل الدين Feroz Khelji منصوب شد و به عنوان معلم Shamas Uddin. به زودی, Ameer جلیل الدين Feroz Khelji حذف شاه Shamas الدين و تبدیل شدن به پادشاه در جای خود. او اعطا خسرو با appellative نام “امیر” در 1290.

سقوط جلیل الدين Feroz Khelji

آهنگ الهه Udding Khelji برادرزاده و پسر-در-قانون Ameer جلیل الدين Feroz Khelji. او را کشته جلیل الدين Feroz Khelji و تبدیل شدن به پادشاه در جای خود. آهنگ الهه الدين بسیار مقرون به صرفه و tightfisted در پاداش. بنابراین خسرو خوشحال بود نه در دوران خود. اما Khelji اعطا Ameer خسرو کامل ایجاد کرد در بازگشت از یک قصیده / epode. آن زمان اوج از امیر خسرو در شعر. خسرو متصل با دفتر Khelji برای بیست و یک سال. Qutob الدين Khelji شد جانشین جلیل الدين Feroz Khelji. Qutob الدين Khelji نیز به نوعی به امیر خسرو. زمانی که امیر خسرو نوشت: “NOWSEHPER”, Qutob الدين اهدا شد بسیاری از پاداش به او.

عصر Ghayas الدين Tughlaq و مرگ خسرو

Ghayas الدين Tughlaq تبدیل شدن به پادشاه پس از سقوط از Khelji خانواده دولت است. او یک مذهبی, پادشاه, بنابراین, Ameer خسرو استقبال او. Ghayas الدين Tughlaq ظاهرا نوعی به خسرو اما در واقع او دوست نداشتن نظام الدين Awleya بود که معشوق شیخ از خسرو. خسرو چپ دفتر پادشاه Tughlaq. Ameer خسرو درگذشت در تاریخ 28 سپتامبر 1325 و به خاک سپرده شد در نزدیکی آرامگاه نظام الدين Awleya.

عشق خسرو با شاگرد Nizan Uddin

Ameer خسرو آغاز شده ایدئولوژی نظام الدين Awleya در 1272. نظام الدين Awleya همچنین عاشق امیر خسرو بسیار زیاد است. Ameer خسرو نشان داد عشق خود را با معشوق خود را شاگرد Nizan الدين در couplets.

ملایم و معتدل شخصیت

Ameer خسرو بود آرام و مذهبی است. او به خوبی رفتار, شاد, مهربان و شوخ در برخورد با همکاران و زیردستان. ضیا Udding Barfi می نویسد که خسرو خیلی مذهبی, ساده و مستقیم رو به جلو و خوبی رفتار. خسرو استفاده می شود به صرف وقت خود را در خواندن قرآن و نماز است. او همچنین دوست دارد با خانواده اش. خسرو چپ کار در دفتر پادشاه و همه چیز را در عشق ، او پس از مادر خود و خانواده و پدر و مادر بسیار خوبی است. خسرو نوشت دردناک و heartrending threnodies در مرگ مادرش و برادر در 1298. او نمی تواند حفظ پس از مرگ از نظام الدين Awleya و مادر خود را.

محبوبیت و شهرت

Ameer خسرو یکی از کسانی که خوش شانس شاعران که به دست آورده محبوبیت و شهرت در طول زمان زندگی خود را. او کامل ترین کتاب ها در طول زمان زندگی خود را. او نوشت: مقدمه از پنج دیوان (کتاب) خود را. خسرو نیز نوشت: کتابشناسی و شرح حال او در کتاب خود. او همچنین در جدول ویرایش و طبقه بندی از کتاب خود را. مولانا می نویسد که خسرو نوشته است نود و نه کتاب. موارد زیر برخی از معروف او کتاب های شعر:-

یک. Tuhfatul Safar

b. Wastul حیات

c. Gharaye کمال

d. Baqeya Naqeya

e. Neyahatul کمال

f. مثنوی

g. Quranus Saadain

h. Maftah ul Fatooh

من. Eshqia بله Ashqia

j. Naosehper

k. Tughlaq نما

l. Matla ul انور

m. شیرین خسرو

n. لیلا مجنون

o. Ayena-e-سکندری,

p. حشمت Boshat

موارد زیر برخی از معروف خود نثر کتاب:-

یک. Tareekh e-Alaqai (تاریخچه منطقه ای) و یا Khazain ul Fatooh

b. اعجاز-e-خسرو

c. افضل ul فرهنگی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.