سپتامبر 27, 2022
تامین آب شرب سالم و بهداشتی، اولویت مدیران استان قزوین است

تامین آب شرب سالم و بهداشتی، اولویت مدیران استان قزوین است

[ad_1]

منوچهر حبیبی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت آب منطقه ای و آبفای استان متولی تامین آب شرب هستند و با هماهنگی مرکز بهداشت در خصوص سلامت آب بررسی و اظهار نظر می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع، همه باید به نظرات کارشناسی و جمع‌بندی دستگاه‌های متولی و مرتبط اکتفا کرده و آن را به عنوان یک اصل بپذیرند.

معاون استاندار در خصوص تامین آب شرب و کشاورزی روستاهای فشک، رشکین، پرچکوه، تلاتر و روح آباد که طی روزهای اخیر با مشکلاتی مواجه شده‌اند، افزود: آب این روستاها از ابتدا از طریق منابع آبی و چشمه معروف به خارود تامین می‌شد و تاکنون هم همین روند ادامه داشته است.

وی گفت: در چند سال اخیر، به واسطه کم بارشی، منابع آب محدود و کم شده است و باید صرفه جویی لازم در این زمینه صورت گرفته و رعایت حال همدیگر را داشته باشیم.

حبیبی افزود: اهالی روستاهای ذکر شده از ابتدای شکل گیری روستاها در کنار هم و در کمال صفا و صمیمیت زندگی کرده‌اند و هم اکنون هم این منوال ادامه دارد.

وی اضافه کرد: هم اینک هیچ گونه اختلافی میان آنها وجود ندارد و همه در چارچوب قانون به نقطه نظرات کارشناسی و فنی تمکین خواهند کرد و جمع بندی دستگاه‌های متولی را خواهند پذیرفت.

معاون استاندار با بیان اینکه در کارشناسی‌های این موضوع از نظرات معتمدان و شوراهای محل نیز استفاده می‌گردد، افزود: یقین داریم که هیچکدام از اهالی چنین نگاهی را ندارند که همسایه آنها از آب شرب بهره مند نباشند.

وی گفت: خوشبختانه اختلاف و نزاعی بین اهالی متدین، فرهنگی و با اصالت این مناطق وجود ندارد و موضوع صرفاً در حد رفت و آمدهای کارشناسی است و امیدواریم به زودی بهترین و مناسب‌ترین تصمیم با هماهنگی خود مردم اتخاذ گردد.

حبیبی افزود: از اصحاب رسانه، مطبوعات و مدیران فضای مجازی انتظار داریم از دامن زدن به این مسائل به جد خودداری کنند و هرگونه اخباری را فقط و فقط از زبان مراجع رسمی دریافت نمایند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.