آگوست 9, 2022
تظاهرت گسترده در کابل و هرات افغانستان علیه هتاکان به ساحت پیامبر اسلام

تظاهرت گسترده در کابل و هرات افغانستان علیه هتاکان به ساحت پیامبر اسلام

[ad_1]

به گزارش ایرنا، تظاهرات کنندگان پس از ادای نماز جمعه در منطقه «ده افغانان» در مرکز شهر کابل تجمع کرده و حمایت امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه را از نشر و چاپ کاریکاتور پیامبر گرامی اسلام، بشدت محکوم کردند.

تظاهرات کنندگان با شعارهای ضد فرانسوی از دولت افغانستان خواستند که در واکنش به این اقدام اهانت آمیز دولت فرانسه رابطه دیپلماتیک خود را با اپاریس بطور کامل قطع کند و سفارت آن کشور در کابل را تعطیل کند.

همچنین شورای علمای شیعه  و شورای اخوت اسلامی افغانستان نیز  امروز  و دیروز در تجمعاتی که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) برگزار شد، رویکرد دولت فرانسه را محکوم کردند.

آنها از تمام کشورهای اسلامی خواستند که اقدام های لازم را علیه دولت فرانسه و آنچه آنها سوء استفاده دولت مکرون از آزادی بیان عنوان کردند، شدند. 

رییس شورای علمای غرب افغانستان نیز در مراسمی در هرات خواستار خروج کامل نظامیان فرانسوی از این کشور شد و از دولت کابل خواست که رابطه خود را با پاریس قطع کند.

دانش آموزان مدرسه استقلال کابل که از سوی دولت فرانسه ساخته شده در تظاهراتی اقدام موهن دولت پاریس را محکوم کردند و کتاب‌های کمک آموزشی  و چاپ فرانسه را  معدوم کردند.

شماری از مردم هرات هم  امروز  پس از ادای نماز جمعه تصویر مکرون و پرچم فرانسه را به آتش کشیده و سخنان توهین آمیز و ضد اسلامی رییس جمهوری آن کشوررا محکوم کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.