آگوست 19, 2022
تعداد بیماران کرونایی بستری در مشهد افزایش یافته است

تعداد بیماران کرونایی بستری در مشهد افزایش یافته است

[ad_1]

دکتر علی خرسند امروز در جریان  بازدید مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیماران کرونایی بستری در این مرکز گفت: در حال حاضر بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) با تمامی امکانات به عنوان مرکز پذیرش بیماران کرونا تعیین شده است و آمادگی لازم برای پذیرش و بستری بیماران در این مرکز اتخاذ شده است.
وی اضافه کرد: به دلیل  کاهش توجه شهروندان به توصیه های بهداشتی شاهد افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری  هستیم.
دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این بازدید گفت: در حال حاضر تمامی طبقات بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی  برای پذیرش بیماران آماده شده است و بیماران پس از بررسی وضعیت در اورژانس عدالتیان در صورت نیاز به بخش های این مرکز ارجاع داده می شوند.
دکتر علی اصغر  انجیدنی افزود: با مدیریت و تلاش تیم‌های پزشکی، پرستاری و تمامی پرسنل تلاش می شود خدمات به شکل مطلوبی به مراجعان و بیماران بستری ارائه شود.
وی ادامه داد: شهروندان در صورت بروز علائم بیماری در ابتدا برای بررسی به مراکز خدمات جامع سلامت و یا به نزدیکترین درمانگاه محل سکونت خود مراجعه کنند.
دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنان برنامه نظام ارجاع بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در شهر مشهد در حال اجراست و بیماران در صورت نیاز به خدمات بستری و یا تشخیصی بیشتر از طریق مراکز خدمات جامع سلامت به سطوح دو و سه ارجاع داده می شوند.
انجیدنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا از سوی مردم تاکید کرد.
در حال حاضر بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا و بیمارستان شریعتی مشهد ویژه بیماران کرونایی اختصاص دارند.
حدود ۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان، زیرپوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور هستند.
براساس آخرین آمار رسمی، تاکنون ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ تن  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۵۷۱ تن رسید
همچنین تاکنون ۲۰۱ هزار و ۳۳۱  نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.