نوامبر 29, 2022
تعداد مبتلایان روزانه کرونا در چین دو رقمی شد

تعداد مبتلایان روزانه کرونا در چین دو رقمی شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، با این رقم شمار مبتلایان به کرونا که از کشورهای دیگر به چین سفر کرده و چینی هایی که از خارج به کشور برگشته اند به یک هزار و ۷۹۷ تن افزایش یافته است.

گزارش حاکی است از این تعداد ۶ نفر در شانگهای، سه نفر در گواندونگ، یک نفر در تیانجینگ و یک نفر هم در استان فوجیان شناسایی شده اند.

از مجموع کل مبتلایان وارداتی به چین تا کنون یک هزار و ۷۳۶ تن از بیمارستان ها و مراکز درمانی ترخیص شده و ۶۱ تن هم تحت نظر پزشکان هستند هیچکدام از این افراد هم فوت نشده اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین تا کنون به ۸۳ هزار و ۵۷ تن رسیده است در حال حاضر همچنین ۱۲۹ بیمار ناقل خاموش هم در این کشور زیز نظر پزشکان هستند.

مقامات بهداشتی چین اعلام کردند با ترخیص چهار بیمار دیگر در روز پنجنشبه، شمار افراد بهبود یافته در این کشور به ۷۸ هزار و ۳۶۱ تن رسیده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *