دسامبر 5, 2020
تمام ظرفیت ها برای معرفی البرز بکار گرفته شود

تمام ظرفیت ها برای معرفی البرز بکار گرفته شود

نور محمد فردی شامگاه دوشنبه در یازدهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان البرز افزود: فقدان نگاه وحدت آمیز می تواند برای کشور مشکل ایجاد کند بنابراین مشارکت مردم در همه فرایندها تنها راه در مسیر اداره جامعه است. 

وی ادامه داد: این مهم با اطلاع رسانی و تبیین رویکرد اقناعی منطبق بر واقعیات میسر می شود. 

معاون استاندار البرز گفت: باید آثار بزرگ ملی و حضور مردم را در همه زمینه ها از جمله؛ حمایت ها در عرصه مقابله با کرونا را داشته باشیم.

وی افزود:  صدا و سیمای استان  البرز نسبت به تولید محتوا و انعکاس ان از شبکه استانی یا ملی اقدام کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: باید علاوه بر استفاده از فضای مجازی برای رسیدن به جامعه هدف از ظرفیت دانشگاهها در خصوص تولید محتوا و معرفی قابلیت های استان حداکثر بهره را برد.

  وی تاکید کرد: اعضای شورای اطلاع رسانی پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در مورد تشکیل زیر مجموعه شورای اطلاع رسانی به صورت مکتوب به دبیرخانه شورا اعلام کنند.

فردی،  بر ضرورت سیاستگذاری و تبیین خط مشی اطلاع رسانی و تعیین خط مشی ها و راهبردهای لازم برای هدایت افکار عمومی در جهت تسهیل وظایف دستگاهها تاکید کرد.

وی افزود: هماهنگی جهت ایجاد امید در جامعه واستفاده از ظرفیت های مردمی ضروری است. 

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری البرز گفت: از تمام ظرفیت های فضای مجازی، رسانه ها و خبرنگاران به منظور اطلاع رسانی به مردم راه های پیشگیری و مقابله با کرونا استفاده می کنیم. فردی با بیان اینکه همه ما برای مقابله با این ویروس باید احساس مسوولیت داشته باشیم، بیان داشت:  برای آگاهی بخشی مردم تهیه گزارشات مردمی و انتشار در فضای مجازی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: از ظرفیت تلویزیون های اینترنتی، دانشگاه ها، حوزه های علمیه  برای تولید محتوا و آگاهی بخشی  مردم در حوزه ویروس کرونا استفاده می شود.

  رییس شورای اطلاع رسانی استان البرز انتقال صحیح و به موقع اخبار به مردم را گامی موثر در مدیریت بیماری کرونا برشمرد.

وی  گفت : حفظ حساسیت جامعه نسبت به بیماری کرونا وظیفه شورای اطلاع‌رسانی است و شفافیت و برخورد صادقانه در اطلاع‌رسانی ، اعتماد عمومی را تقویت می‌کند.

  فردی با تاکید بر اهمیت وحدت رویه و پرهیز از پراکندگی و چند صدایی در اطلاع‌رسانی، از دبیر این شورا خواست، شیوه نامه های و کمیته های جداگانه برای این موضوع تدوین شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به اینکه استان البرز در حال حاضر وضعیت مطلوب تری در مقایسه با سایر استان ها درگیر بیماری کرونا دارد، عنوان کرد: این وضعیت دستاورد اقدامات به موقع و پیش‌دستانه ای است که به دستور و مدیریت استاندار و همکاری مردم فهیم و همه دستگاهها و نهادها خاصه کادر بهداشت و درمان در استان حاصل شده است.

  رییس شورای اطلاع‌رسانی استان البرز با تاکید بر اینکه اعضا شورا باید در انعکاس تلاش‌های انجام شده تلاش بیشتری کنند، اظهار کرد:  از آنجا ‌که ‌مسایل اقتصادی و اجتماعی با پیچیدگی‌های خاصی در هم‌آمیخته و به هم مرتبط هستند از مدیران استان درخواست می شود که با حساسیت مسایل اجتماعی و اقتصادی را پیگیری و اقدامات انجام شده را برای مردم به صورت شفاف تبیین کنند. 

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور جلوگیری از افزایش بیماران ویروس کرونا فعالیت رسانه ای با رویکرد آموزشی و تشویقی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی را تقویت و گسترش  دهد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *