آگوست 7, 2022
تهران هفته را در شرایط سالم آغاز کرد

تهران هفته را در شرایط سالم آغاز کرد

[ad_1]

به گزارش روز شنبه ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۶۸ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۴، ازن با شاخص ۴۷، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱ با شاخص ۴۱، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۴۵ و گلبرگ در  منطقه ۸ با شاخص ۴۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین ایستگاه‌های پارک قایم منطقه  ۱۸ شاخص ۹۸، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۹۶ و پارک سلامت در منطقه ۱۷ شاخص ۸۶ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۱۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده‌است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.