سپتامبر 25, 2022

تکامل از زبان پایتون در طول سال

[ad_1]

با توجه به وب سایت های مختلف Python یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی از 2015. همراه با یک سطح بالا و همه منظوره زبان برنامه نویسی پایتون است همچنین شی گرا و منبع باز است. در همان زمان تعدادی از توسعه دهندگان در سراسر جهان شده اند با استفاده از Python برای ایجاد رابط کاربری گرافیکی برنامه های کاربردی و وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه. افتراق عامل که پایتون به ارمغان می آورد به جدول است که آن را قادر می سازد تا برنامه نویسان برای تشریح مفاهیم با نوشتن کمتر و قابل خواندن کد. توسعه دهندگان بیشتر می توانید امکان استفاده از چندین پایتون چارچوب برای کاهش زمان و تلاش مورد نیاز برای ساختمان های بزرگ و پیچیده از برنامه های کاربردی نرم افزار.

زبان برنامه نویسی در حال حاضر توسط تعدادی از وب سایت ترافیک بالا از جمله گوگل, یاهو, گروه یاهو, نقشه لینوکس هفتگی اخبار Shopzilla و وب درمانی است. به همین ترتیب Python نیز می یابد استفاده برای ایجاد بازی های, مالی, علمی و آموزشی برنامه های کاربردی. توسعه دهندگان هنوز هم استفاده از نسخه های مختلف از زبان های برنامه نویسی. با توجه به آمار استفاده و بازار به اشتراک گذاری داده ها از پایتون نوشته شده در W3techs در حال حاضر پایتون 2 در حال استفاده توسط 99.4 درصد از وب سایت ها در حالی که پایتون 3 در حال استفاده است که تنها 0.6 درصد از وب سایت های. است که چرا آن را می شود ضروری برای هر برنامه نویس به درک نسخه های مختلف از پایتون و تکامل آن در طول سال های بسیاری است.

چگونه پایتون بوده و در حال تکامل در طول سال ؟

تصور به عنوان یک سرگرمی برنامه نویسی پروژه

با وجود اینکه یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی از 2015 Python شد در ابتدا تصور می شد توسط Guido van Rossum به عنوان یک پروژه سرگرمی در دسامبر سال 1989. به عنوان Van Rossum دفتر باقی مانده بسته در طول کریسمس, او به دنبال پروژه های سرگرمی است که او را اشغال نگه دارید در طول تعطیلات. او برنامه ریزی شده برای ایجاد یک مترجم برای یک زبان برنامه نویسی و نامگذاری این پروژه به عنوان Python. بنابراین Python در اصل طراحی شده به عنوان یک جانشین الفبای زبان برنامه نویسی است. پس از نوشتن مترجم, Van Rossum ساخته شده کد عمومی در ماه فوریه سال 1991. اما در حال حاضر منبع باز زبان برنامه نویسی است که توسط بنیاد نرمافزار پایتون.

نسخه 1 از پایتون

Python 1.0 منتشر شد در ژانویه سال 1994. عمده نسخه شامل تعدادی از ویژگی های جدید و کاربردی ابزار های برنامه نویسی از جمله lambda, فیلتر, نقشه و کاهش. نسخه 1.4 منتشر شد با چند ویژگی جدید مانند کلید واژه استدلال ساخته شده است در پشتیبانی از اعداد مختلط و یک شکل اولیه از داده ها پنهان شده است. عمده انتشار شد و به دنبال آن دو جزئی انتشار نسخه 1.5 در ماه دسامبر سال 1997 و نسخه 1.6 در سپتامبر 2000. نسخه 1 از پایتون فاقد ویژگی های ارائه شده توسط محبوب ترین ها زبان های برنامه نویسی از زمان. اما نسخه های اولیه ایجاد یک پایه محکم برای توسعه قدرتمند و اینده زبان برنامه نویسی است.

نسخه 2 از Python

در اکتبر 2000 پایتون 2.0 منتشر شد با لیست جدید درک ویژگی ها و جمع آوری زباله سیستم. نحو برای لیست درک ویژگی الهام گرفته شده بود دیگر کاربردی زبان های برنامه نویسی مانند Haskell. اما پایتون 2.0 بر خلاف هسکل به اولویت به ترتیب حروف الفبا کلمات کلیدی بیش از نقطه گذاری شخصیت های. همچنین جمع آوری زباله سیستم effectuated مجموعه مرجع چرخه. اين عرضه عمده به دنبال داشت چند جزئی منتشر شده است. این نسخه اضافه شده تعدادی از قابلیت های به زبان برنامه نویسی مانند پشتیبانی به صورت تو در تو حوزه و وحدت پایتون کلاس و نوع را در یک سلسله مراتب است. بنیاد نرمافزار پایتون در حال حاضر اعلام کرد که وجود خواهد داشت هیچ پایتون 2.8. این بنیاد را ارائه پشتیبانی برای نسخه 2.7 از زبان برنامه نویسی تا سال 2020 است.

نسخه 3 از Python

پایتون 3.0 منتشر شد در دسامبر 2008. اومد با چند ویژگی های جدید و پیشرفت همراه با تعدادی از ویژگی های از رده خارج. توصیه امکانات و عقب ناسازگاری را نسخه 3 از پایتون کاملا متفاوت از نسخه های قبلی. بسیاری از توسعه دهندگان هنوز هم استفاده از Python 2.6 یا 2.7 به سود ویژگی های توصیه شده از نسخه اصلی آخرین. اما ویژگی های جدید از پایتون 3 ساخته شده و آن را مدرن تر و محبوب است. بسیاری از توسعه دهندگان و حتی تغییر به نسخه 3.0 از زبان برنامه نویسی به سود این ویژگی های بسیار جذاب.

پایتون 3.0 جایگزین چاپ بیانیه با ساخته شده است در چاپ تابع() در حالی که اجازه می دهد برنامه نویسان به استفاده از سفارشی جدا کننده بین خطوط. آن قواعد ساده از سفارش, مقایسه. اگر عملوند هستند و نه سازمان یافته و معنی دار, سفارش, سفارش اپراتورهای مقایسه هم اکنون می توانید بالا بردن TypeError استثنا. نسخه 3 از این زبان برنامه نویسی بیشتر با استفاده از متن و داده ها به جای استفاده از یونیکد و 8 بیتی رشته ها. در حالی که درمان تمام کد به یونیکد به طور پیش فرض آن را نشان دهنده داده های باینری به کد گذاری یونیکد.

به عنوان Python 3 عقب مانده است ناسازگار برنامه نویسان نمی تواند دسترسی به ویژگی های مانند رشته استثنا سبک قدیمی کلاس و ضمنی و نسبی واردات است. همچنین توسعه دهندگان باید آشنا با تغییرات ایجاد شده به نحو و رابط های برنامه کاربردی. آنها می توانند با استفاده از ابزاری به نام “2to3” به مهاجرت درخواست خود را از پایتون 2 تا 3 هموار. ابزار برجسته ناسازگاری و مناطق از نگرانی ها را از طریق نظرات و هشدارهای. نظرات کمک به برنامه نویسان برای ایجاد تغییرات در کد و ارتقا برنامه های موجود را به آخرین نسخه از زبان برنامه نویسی است.

آخرین نسخه از پایتون

در حال حاضر برنامه نویسان می توانید انتخاب کنید یا نسخه 3.4.3 یا 2.7.10 از پایتون. Python 2.7 توسعه دهندگان را قادر می سازد به سود بهبود عددی حمل و پیشرفت برای کتابخانه استاندارد. این نسخه بیشتر باعث می شود آن را آسان تر برای توسعه دهندگان برای مهاجرت به Python 3. از سوی دیگر Python 3.4 همراه با چند ویژگی های جدید و کتابخانه ماژول بهبود امنیت و CPython اجرای بهبود. تعدادی از ویژگی های از رده خارج در هر دو Python API و زبان برنامه نویسی. توسعه دهندگان هنوز هم می تواند استفاده از Python 3.4 به سود پشتیبانی در اجرا دیگر.

نسخه 4 از Python

Python 4.0 است که انتظار می رود در سال 2023 پس از انتشار پایتون 3.9. آن را با ویژگی های است که کمک خواهد کرد که برنامه نویسان برای تغییر از نسخه 3 به 4 یکپارچه. همچنین به عنوان آنها به دست آوردن تجربه و متخصص Python توسعه دهندگان می توانند با استفاده از تعدادی از عقب سازگار با ویژگی های به نوسازی برنامه های موجود بدون قرار دادن هر گونه اضافی زمان و تلاش است. توسعه دهندگان هنوز هم باید صبر کنید سال های بسیاری برای دریافت یک تصویر روشن از پایتون 4.0. اما آنها باید با نظارت بر آخرین نسخه به راحتی مهاجرت به نسخه 4.0 از محبوب برنامه نویسی به زبان.

نسخه 2 و نسخه 3 از پایتون کاملا متفاوت از یکدیگر است. بنابراین هر برنامه نویس باید درک ویژگی های متمایز این نسخه و مقایسه قابلیت های خود را بر اساس نیازهای خاص پروژه است. همچنین او نیاز به بررسی این نسخه از پایتون که هر یک چارچوب پشتیبانی می کند. هر توسعه دهنده باید امکان استفاده از آخرین نسخه از پایتون به سود ویژگی های جدید و پشتیبانی طولانی مدت.

Harri است مشتاق بهره در پایتون را دوست دارد و به وبلاگ چیزهای جالب در مورد فن آوری است. او به تازگی نوشت: جالب, Python وبلاگ http://www.allaboutweb.biz/category/python/.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.