نوامبر 29, 2022
جاده دسترسی به معادن شهرستان قدس به بهره‌برداری رسید

جاده دسترسی به معادن شهرستان قدس به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران روز دوشنبه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: برای اجرای این طرح ٢٢ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که بیش از ٦٠٠ میلیون تومان آن از بودجه عمرانی توسط سازمان صمت استان تهران و مابقی از محل انجمن تولید کنندگان شن و ماسه بعنوان بخش خصوصی تامین شده است.

یداله صادقی افزود: این جاده علاوه بر تسهیل در دسترسی به معادن منطقه موجب کاهش آلودگی حاصل از تردد، تخلیه و بارگیری خودروها وکاهش سوخت می شود.

پس از افتتاح این طرح رئیس سازمان صمت استان تهران با دیگر مسئولان از معدن شن و ماسه دی واقع در محدوده شهر قدس با وسعت ۴۵ هکتار دیدن کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص معدن شن و ماسه دی نیز گفت: این معدن با ٧٥ نفر نیرو یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات سنگدانه ای با کیفیت خاص به منظور تامین مصالح سنگدانه ای پروژه های ملی فعال متعلق به بنیاد مستضعفان است.

صادقی در جریان بازدید از این معدن و فرایند تولید پس از شنیدن مسائل و مشکلات پیش روی کارکنان و مدیر عامل معدن شن و ماسه دی دستورات لازم  برای رفع آنها را صادر کرد.

همچنین معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز در خصوص معادن استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همیشه در جلسات مسئولان گلایه می کنند و إذعان دارند معادن  در  استان باعث تشدید آلودگی هوا می شود  و بعد از تعطیلی مدارس معادن را تعطیل می کنند در حالی که این ذرات درصد آلودگی بالایی ندارد.

علی عبدی افزود: با افتتاح اینگونه طرح های عمرانی بار اندک ذرات معلق از تردد خودروها، بارگیری و تخلیه شن و ماسه به حداقل خود می رسد.

وی با بیان اینکه ٣٥٥ معدن در استان در استان وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد معدن ٦٩ معدن آن در زمینه شن و ماسه در شهرستان قدس قرار داد.

عبدی بیان کرد: تاکنون برای ٢٨٠ متقاضی پروانه بهره برداری از معادن صادر شده است.

به گفته وی معادن شن، ماسه و سنگ لاشه های ساختمانی از جمله مهمترین معادن استان تهران بشمار می رود.

به گزارش ایرنا،  در آیین افتتاحیه جاده دسترسی به معادن شهرستان قدس لیلا واثقی فرماندار این شهرستان قدس، یداله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، تعدادی از اعضای انجمن تولید کنندگان شن و ماسه استان تهران و برخی دیگر از مسئولان محلی حضور داشتند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *