نوامبر 26, 2022
جداسازی بیماران کرونایی از شیوع بیشتر  جلوگیری می‌کند

جداسازی بیماران کرونایی از شیوع بیشتر جلوگیری می‌کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه سه شنبه با بیان اینکه در این مرحله از همه گیری ویروس کرونا، عمده انتقال از طریق تماس های نزدیک در محل های کار و به ویژه محیط خانگی ناشی شده ، افزود: بیمارانی سرپایی که در منزل کار مداوا را پیگیری می کنند و دیگر بیماران بستری شده پس از ترخیص از بیمارستان می بایست به مدت ۲ هفته پس از تشخیص سرپایی و یا ترخیص از بیمارستان اصول جداسازی از دیگر افراد را رعایت کنند.

وی ادامه داد: بیماران مذکور در کنار رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی می بایست وسایل شخصی و همچنین محل خواب و غذاخوری خود را از دیگر افراد خانواده جدا نمایند.

چمن با بیان اینکه مبتلایانی که توانایی فراهم کردن این شرایط را ندارند، می توانند به نقاهتگاه ها مراجعه کنند، تصریح کرد: نقاهتگاهی با تجهیز ۱۲۰ تخت در شاهرود آماده ارائه خدمت به این بیماران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت: به همت فرمانداری، سپاه ناحیه شاهرود، اداره ورزش و جوانان، جامعه پزشکی ، هلال احمر و بهزیستی این نقاهتگاه برای سپری کردن دوره ۲ هفته ای بیماران آماده شده تا مسیر درمانی بعد از ترخیص از بیمارستان ادامه پیدا کند.

وی از شناسایی ۱۸۰ مورد جدید ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و افزود: از آغاز همه گیری این ویروس تاکنون در شهرستان های شاهرود و میامی سه هزار و ۶۱۵ تن به ویروس کرونا مبتلا شدند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۴۵۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *