آگوست 14, 2022
جدیدترین تحولات امنیتی عراق - ایرنا

جدیدترین تحولات امنیتی عراق – ایرنا

[ad_1]

به گزارش ایرنا، نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق حمله عناصر گروه تروریستی داعش در شرق استان صلاح الدین را خنثی کردند.

تیپ ۲۲ سازمان الحشد الشعبی در بیانیه ای اعلام کرد: حمله عناصر داعش در منطقه «العیث» روی داد و نیروهای الحشد الشعبی این حمله را خنثی کردند و در  عین حال به مقابله با عناصر این گروه در استان صلاح الدین ادامه می دهند.

انفجار بمب در الرمادی

در  همین حال یک منبع امنیتی عراق از انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در شهر الرمادی مرکز استان الانبار خبر داد.

این منبع امنیتی عراقی گفت: این خودرو در کنار اتوبان در نزدیک پل «البوذیاب» پارک شده بود که منفجر شد اما تلفاتی در بر نداشت.

به گفته این منبع، تحقیقات اولیه نشان می دهند که هدف این انفجار خانه «حمید الهایس» سیاستمدار عراقی بوده که در منطقه «الجرایشی» در نزدیک پل یاد شده قرار دارد. الهایس از  جمله شخصیت های سنی عراق است که در طول جنگ علیه داعش از حامیان الحشدالشعبی و دولت عراق بود و در عین حال از منتقدان جدی سیاست های عربستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس محسوب می شد که در صف حامیان داعش قرار داشتند.

کشف گور جمعی جدید زنان ایزدی

از سوی دیگر ،‌ مسئولان محلی اقلیم کردستان عراق امروز جمعه از کشف گور جمعی جدید دهها زن ایزدی در منطقه «سنجار» در غرب استان نینوای این کشور خبر دادند.

«فواد عثمان» از مسئولان دولت محلی اقلیم کردستان عراق گفت: یک گور جمعی جدید در میدان آکادمی سنجار کشف شد که حاوی بقایای پیکرهای ۷۰ زن ایزدی است که در زمان کنترل گروه تروریستی داعش بر این منطقه، به قتل رسیدند.

دستگیری یک گروهک داعش در کرکوک

خبر دیگری از جنوب کرکوک حاکی است،‌ واحد اطلاعات نظامی عراق یک گروهک تروریستی داعش را در منطقه کرکوک در شمال این کشور متلاشی کرده است.

این واحد اعلام کرد: در جریان عملیات اطلاعاتی ویژه و تلاش های مداوم، ماموران یگان اطلاعات نظامی یک گروهک نظامی را که برای داعش کار می کردند، در منطقه «داقوق» متلاشی و چهار عضو آن را دستگیر کردند.

واحد اطلاعات نظامی عراق در بیانیه دیگری از دستگیری یک سرکرده گروه تروریستی داعش در محله «جلیل» در شهر فلوجه در استان الانبار عراق خبر داد.

خنثی سازی حمله داعش به یک روستا در دیاله

در همین روز داعش باردیگر به استان دیاله حمله کرد. در همین ارتباط یک منبع محلی در استان دیاله از خنثی شدن حمله عناصر گروه تروریستی داعش به یک روستا در این استان خبر داد.

این منبع محلی گفت: عناصر داعش به روستای «ام الحنطه» در ۷۰ کیلومتری شرق شهر بعقوبه با استفاده از گلوله خمپاره و عملیات تک تیراندازی حمله کردند که با مقابله اهالی روستا و نیروهای ارتش مستقر در منطقه روبرو شد.

همزمان چهار عنصر داعش نیز در انفجار بمب در مسیر خودروی آنها در منطقه «المکطع» در غرب استان دیاله کشته شدند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.