نوامبر 27, 2022
جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت فضای انگیزشی ایجاد می‌کند

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت فضای انگیزشی ایجاد می‌کند

[ad_1]

عباس رافعی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره اهمیت تعریف مقاومت در فرهنگ‌های مختلف دنیا، گفت: مقاومت مفهومی گسترده دارد که در همه فرهنگ‌ها به خودی‌خود حاوی ارزش است.

وی افزود: هر گونه مقابله در برابر ظلم ارزشمند است، از مقاومتی که یک سیاهپوست در مقابل پلیس آمریکایی تا دفاع از هرگونه هجمه به ارزش‌ها و جلوگیری از هتک‌حرمت به آرمان‌های ملت‌هایی مانند افغانستان، عراق و فلسطین، همگی در دامنه مقاومت قرار می‌گیرند.

رافعی با اشاره به کارکردهای جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ادامه داد: این جشنواره می‌تواند فضای انگیزشی و ترغیبی در بین هنرمندان ایجاد کند تا آنان براساس اندیشه مقاومت، آثار فاخری بسازند.

کارگردان فیلم سینمایی «بهت»، اظهار داشت: هر هنرمندی نیاز به دیده شدن اثرش و به تبع آن قضاوت دارد، این موضوع سبب می‌شود هنرمند آثار بعدی را با خطای کمتر و کیفیت بهتری بسازند.

وی با اشاره به اهمیت فیلمنامه در سینما، تصریح کرد: استقبال خوبی از بخش فیلمنامه تله‌فیلم شده است اما باید انتخاب‌ها با سختگیری بیشتری انجام شوند چراکه فیلمنامه پایه و اساس یک فیلم است و باید بدیع، جسورانه و نو باشد.

این کارگردان با اشاره سیر سینمای دفاع‌مقدس، اظهار داشت: سینمای دفاع‌مقدس دوران اوجی داشت که در آن فیلم‌های شاخص و فاخر ساخته و اکران شد اما در سال‌های اخیر این نوع سینما افول داشته است.

رافعی با تأکید بر ضرورت حمایت از سینمای دفاع‌مقدس، خاطرنشان کرد: عدم‌ حمایت از هنرمندان یکی از دلایل افت کیفی و کمی فیلم‌های دفاع‌مقدس در سال‌های اخیر است بطوری که می‌توان اذعان کرد در سال بیش از دو سه فیلم با موضوع دفاع‌مقدس ساخته نمی‌شود که این قطعا به کیفیت جشنواره هم ضربه می‌زند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *