اکتبر 4, 2022
جشنواره لومیر طبق برنامه برگزار می‌شود

جشنواره لومیر طبق برنامه برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش اسکرین دیلی، موسسه لومیر با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت: سال گذشته ۲۰۰ هزار نفر در جشنواره لومیر شرکت کردند. اکتبر امسال سیر عملیات و پیشبرد جشنواره مطابق با احتمالات و محدودیت‌های مربوط به بحرانی بهداشتی‌ خواهد بود که جهان از بهار ۲۰۲۰ با آن روبه‌رو شده است.  

در بخش دیگری از این بیانیه نیز آمده است: جشنواره لومیر مشتاقانه در انتظار استقبال از هنرمندان، تماشاگران، حرفه‌ای‌ها، روزنامه‌نگاران، داوطلبان و شرکای دولتی و خصوصی است که از همان آغاز راه همواره از این جشنواره حمایت کردند.

مسئولان برگزاری این رویداد سینمایی همچنین مهمترین بخش از برنامه فیلم‌های کلاسیک جشنواره امسال را اعلام کردند که شامل مرور آثار میشل اودیار نویسنده و کارگردان فقید فرانسوی خواهد بود.

براساس برنامه‌های اعلام شده، در جشنواره امسال همچنین از کلارنس براون کارگردان و فیلمنامه‌نویس فقید آمریکایی و از چهره‌های دوران طلایی هالیوود، تکریم می‌شود که از آثار برجسته وی می‌توان به آناکارنینا، ولوت ملی و فتح اشاره کرد.  

اگرچه جشنواره لومیر فرانسه بیشتر بر سینمای کلاسیک تمرکز دارد اما هر ساله چند اثر منتخب از سینمای معاصر را نیز نمایش می‌دهد به عنوان مثال در جشنواره سال گذشته فیلم‌هایی چون مرد ایرلندی و انگل نیز پخش شدند.

جزئیات بیشتر درباره جشنواره امسال و نام برنده جایزه لومیر طی هفته‌های آتی اعلام خواهد شد. این جایزه هرساله به پاس دستاورد و مشارکت، به یک شخصیت بین‌المللی فیلم اهدا می‌شود؛ از بین چهره‌هایی که تاکنون موفق به دریافت این جایزه شده‌اند می‌توان به کوانتین تارانتینو، کن لوچ و جین فوندا اشاره کرد.  

جشنواره لومیر یک جشنواره فیلم است که از سال ۲۰۰۹ میلادی هر اکتبر در شهر لیون کشور فرانسه برگزار می‌شود. این جشنواره به احترام و بزرگداشت برادران لومیر، مخترعین فیلم‌برداری، به این عنوان نام‌گذاری شده و بر مرور تاریخ سینما با محوریت حفظ و احیای فیلم‌های کلاسیک توجه دارد.

از جمله میهمانانی که سال گذشته در دهمین دوره این جشنواره شرکت کردند می‌توان به مارتین اسکورسیزی کارگردان ایتالیایی-آمریکایی، فرانسیس مک دورمند هنرپیشه آمریکایی، بونگ جون-هو کارگردان و فیلمنامه‌نویس کره‌ای، گائل گارسیا برنال هنرپیشه و کارگردان مکزیکی، دونالد ساترلند هنرپیشه کانادایی، گاسپار نوئه فیلمساز آرژانیتینی و مونیکا بلوچی هنرپیشه ایتالیایی اشاره کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.