نوامبر 29, 2022
جمعه بازار خلازیل در جنوب تهران تعطیل شد

جمعه بازار خلازیل در جنوب تهران تعطیل شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی روز شنبه با بیان اینکه فروشندگان این بازار بیش از یک دهه است بساط خود را روزهای جمعه در بازاری  معروف به «شیطان بازار» در معرض فروش می گذارند، گفت: این روزبازار محل تجمع و کسب وکار افرادی است که بدون رعایت هیچ گونه پروتکل بهداشتی اجناس خود را که اغلب مشکوک به مسروقه هستند در معرض فروش گذاشته و علاوه بر اینکه فعالیت و تجمع آن ها تهدیدی برای شیوع کرونا محسوب می شود، آلودگی ها و مزاحمت هایی را نیز برای ساکنین این نقطه از شهر تهران به همراه دارند.

به گفته وی، در همین راستا نیز طی هماهنگی های انجام شده برای جمع آوری و تعطیلی این روزبازار، نیروهای شهرداری این منطقه از  ورود بیش از ۳ هزار خودروی بساط گستر و خریداران به آن خودداری کردند و این بازار به طور کامل تعطیل شد.

شهردار منطقه ۱۹ با اشاره به مسدودسازی ۱۱ نقطه ورودی به جمعه بازار با استفاده از ۱۰۰ بشکه ترافیکی، کاشن تانک و علائم ترافیکی و نیوجرسی، افزود: به منظور اجرای این طرح ویژه، ضمن استقرار ۲۰ خودروی پیکاپ شهرداری و یگان حفاظت، ۱۴ تیم گشت راهور، ۴ تیم گشت یگان حفاظت شهرداری و ۱۵۰ نیرو در محدوده این روزبازار مستقر شدند.

توکلی تصریح کرد: این طرح طی دوشب گذشته (از ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه لغایت ۲۱ روز جمعه) با حضور و مشارکت فعال نیروی انتظامی، راهور، کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو، یگان حفاظت شهرداری تهران و شورایاران محله شهید کاظمی اجرا شد.    

به گفته وی به منظور اطلاع رسانی درخصوص تعطیلی این جمعه بازار ضمن اکران بنر در ۱۲ نقطه قبل از ورودی بازارچه، بنرهایی نیز در نقاط مسدود شده از روزهای قبل نصب شده بود.

منطقه ۱۹ شهرداری در جنوب پایتخت قرار دارد که دارای ۵ ناحیه و ۴۹ محله است.

این منطقه در منتهی الیه جنوبی شهر تهران و در مجاورت مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ قرار دارد.

منطقه ۱۹ شامل محله‌های متعددی است که خانی‌آباد، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه از مهمترین محلات این منطقه است.

کوره‌های آجرپزی، بوستان ولایت، دانشکده شریعتی، دانشگاه آزاد شهر ری، دانشکده بین‌المللی دندانپزشکی پردیس، میدان تره بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا(س)، مرقد مطهر امام راحل(ره) و مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از اماکن مهم منطقه ۱۹ پایتخت محسوب می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *