نوامبر 29, 2022
جمهوری آذربایجان از ادامه درگیریها در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد

جمهوری آذربایجان از ادامه درگیریها در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد

[ad_1]

بنابر این گزارش، اوضاع در مسیرهای ” آقدرره  – آقدام ” و ” فضولی – هادروت ” منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان متشنج است و نیروهای ارمنستان دیروز ( پنجشنبه ) مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در مسیرهای “جبرایل و هادروت” را مورد حمله موشکی و توپخانه‌ای قرار دادند.

گزارش وزارد دفاع جمهوری آذربیجان افزود: نیروهای ارمنستان بامداد امروز ( جمعه ) نیز سعی داشتند تا عملیات نظامی را در چند محور جبهه گسترش دهند، ولی ارتش جمهوری آذربایجان  از این اقدام آنها جلوگیری کرده است .

این  گزارش همچنین در باره نابودسازی مقدار قابل توجهی از تجهیزات نظامی نیروهای ارمنستان در مسیرهای مختلف منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد و افزود: واحدهای ارتش جمهوری آذربایجان در حال حاضر برتری عملیاتی در امتداد خط مقدم جبهه را حفظ می‌کنند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گزارشی دیگری نیروهای ارمنستان را به نقض توافق آتش‌بس و حمله توپخانه‌ای به  مناطق مسکونی در شهرستانهای ”  گورانبوی” ، ” ترتر” ، ” آقدام ” و ” آقجابدی ” متهم کرد .

درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته‌ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

با  وجود حصول توافق آتش‌بس در مذاکرات جمعه گذشته ( ۱۸ مهر ماه جاری) وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش‌بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *