آگوست 19, 2022
حساب بانکی افراد بدون کُد «شهاب» مسدود می‌شود

حساب بانکی افراد بدون کُد «شهاب» مسدود می‌شود

[ad_1]

محمد طوماسی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در راستای اجرای قانون مقابله با پولشویی و بر اساس اعلام کمیته عالی مبارزه با پولشویی مقرر شده دسترسی به حساب‌های مشتریان حقیقی بدون کُد شهاب از پایان مردادماه غیرممکن و این حساب‌ها مسدود می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورت اقدام نکردن برای دریافت کدشهاب، شهروندان هنگام خرید و استفاده از کارت بانکی برای پرداخت وجه، نمی توانند وجهی منتقل کنند و با مشکل مواجه می شوند.

رییس اداره امور شعب بانک ملی استان همدان افزود: با توجه به شمار زیاد حساب‌های موجود در بانک ملی و مشکلاتی که ممکن است انسداد حساب برای مشتریان به وجود آورد از مردم استان درخواست می‌شود با مراجعه به پایگاه اینترنتی این بانک به نشانی www.bmi.ir از داشتن کُد شهاب مطلع شوند.

طوماسی اظهار داشت: چنانچه مشتریان متوجه شدند هنوز کُد شهاب ندارند، با همراه داشتن مدارک و مراجعه به شعب بانک ملی در استان همدان نسبت به تکمیل اطلاعات خود و دریافت کُد یاد شده اقدام کنند.

وی بیان کرد: داشتن کد شهاب موجب شفاف سازی تبادلات مالی مشتری در سیستم بانکی، جلوگیری از سوء استفاده از حساب بلاصاحب و رد و بدل مالی مشکوک می‌شود.

رییس اداره امورشعب بانک ملی استان همدان گفت: برخی از حساب‌های بانکی بدون اطلاعات و مشخصات کامل صاحب حساب بوده و طبق قانون و دستور بانک مرکزی جمهوری اسلامی همه حساب‌های مشتریان بانک‌ها باید از نظر اطلاعات کامل و شفاف باشند.

بانک ملی ایران با ۵۵ شعبه بانکی در همدان بیشترین تعداد شعبه را بین بانک‌های این استان دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.