دسامبر 1, 2022
حق کسبه با پیاده‌راه کردن خیابان مدرس پایمال نشود

حق کسبه با پیاده‌راه کردن خیابان مدرس پایمال نشود

[ad_1]

«مجتبی صفایی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با طرح این سوال که پیاده‌راه کردن خیابان مدرس تا چه اندازه کارشناسی شده است، افزود: با کلیت این طرح مخالفتی وجود ندارد ولی باید بررسی کرد تا چه میزان مسائل اصولی از جنبه‌های شهری، اقتصادی و مردمی در این طرح در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه این طرح به یک برنامه جامع و مشخص با در نظر گرفتن همه جوانب کار نیاز دارد، گفت: بارها تصمیمات متعددی برای این خیابان حیاتی شهر گرفته شده که می‌توان به اجرای ناکامل طرح تعریض و اجرایی شدن یا نشدن عبور خط قطار شهری از این خیابان اشاره کرد.

وی اظهار داشت: به عنوان نمونه در طرح تعریض و نوسازی خیابان مدرس، مغازه‌ها و کسبه‌های بسیاری برای اجرای این طرح جا به جا و یا حتی مجبور به اجاره‌نشینی شدند و یا به دلیل تاخیر در ساخت مجتمع‌های تجاری و تحویل مغازه‌های جدیدشان مجبور به انتقال کسب و کار خود به محل یا منطقه‌ای دیگر شدند اما هنوز هم برای اجرای کامل این طرح برنامه مدون و مشخصی اعلام نشده است.   

صفایی به ارزش‌های مادی و معنوی خیابان مدرس نیز اشاره کرد و گفت: در کلانشهرهایی همچون مشهد و اصفهان از چنین موقعیت‌هایی به خوبی استفاده شده است و ما باید قبل از تصمیم‌گیری در خصوص چنین طرح‌های مهمی، زیرساخت‌ها و اصول شهری و جوانب اجتماعی و اقتصادی را در نظر بگیریم اما می‌بینیم در خیابان با مشکلات ساده‌ای در حوزه حمل و نقل و تردد و کمبود پارکینگ مواجه هستیم.

سخنگوی اتاق اصناف کرمانشاه بار دیگر تاکید کرد که هیچ مخالفتی با اجرای این طرح وجود ندارد ولی شایسته است با مد نظر قرار دادن تمامی مسائل و اصول، تصمیمی اتخاذ شود که در این شرایط اقتصادی با اجرای چنین طرح‌هایی بتوانیم مشکلی از جامعه را حل کنیم نه اینکه بار مضاعفی را بر دوش کسبه این خیابان مهم شهر بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه نباید حقوق کسبه و اصناف این خیابان نادیده گرفته شود بر تدبیر بهتر، برنامه مشخص تر و پای کار آمدن اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان نماینده اصناف تاکید کرد.

خیابان مدرس در محدوده منطقه سه شهرداری کرمانشاه و از میدان آزادی (گاراژ) تا میدان انقلاب اسلامی ( شهرداری سابق) قرار دارد و در سال ۱۳۱۴ در بافت اصلی شهر کرمانشاه احداث شده است.

«هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه ۱۶ مهرماه در جلسه شورای ترافیک استان کرمانشاه با اشاره به نقش مرکزی، تجاری و اجتماعی خیابان مدرس کلانشهر کرمانشاه گفت: خیابان مدرس به عنوان ستون فقرات و اصلی (بازار اصلی ) این کلانشهر تبدیل به پیاده راه می‌شود.

کلانشهر کرمانشاه نیمی از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه را در خود جای داده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *