دسامبر 4, 2022
حمله داعش در غرب عراق ۳ قربانی گرفت

حمله داعش در غرب عراق ۳ قربانی گرفت

[ad_1]

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری “شفق نیوز”، عماد الریشاوی فرماندار شهرستان “الرطبه” در غرب استان الانبار عراق گفت که این افراد در ناحیه “الجنسیه” کشته شده‌اند.

به گفته الریشاوی عناصر گروهک تروریستی داعش با کمین در اتوبان شرق شهرستان “الرطبه” به روی یک خودروی سواری “سوناتا” و یک کامیون باربری آتش گشودند که در جریان آن سه تن از اهالی ناحیه “جنسیه” کشته شدند.

به گفته این مقام سیاسی عراقی، گروهک تروریستی داعش پس از کشتن این غیرنظامیان، در اقدامی غیر انسانی، جسد آنان را سوزاندند.

این حمله یک روز پس از آن روی می‌دهد که حمله داعش به منطقه “المسحک” در شهرستان بیجی در شمال استان صلاح الدین جان ۱۱ عراقی از جمله ۹ نظامی این کشور را گرفت.

پنج تن از کشته شده‌ها نیروهای پلیس بودند که در بین آنان نام سرهنگ ابراهیم معجل ابراهیم رییس پلیس المسحک نیز  دیده می‌شود.

علاوه بر این، ۲ نیروی ارتش،۲ نیروی الحشد الشعبی و ۲ غیر نظامی عراقی نیز در میان کشته شده‌ها دیده می‌شوند.

عراق در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، با بازپس‌گیری مناطق اشغال شده به دست داعش که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر این گروه تروریستی را اعلام کرد.

با این حال، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در چند ماه گذشته به صورت پراکنده حملاتی علیه غیر نظامیان و نیروهای امنیتی عراق انجام داده‌اند.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در چندماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۶۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *