نوامبر 29, 2022
حوزه علمیه همدان به کمک کادر درمان می‌شتابد

حوزه علمیه همدان به کمک کادر درمان می‌شتابد

[ad_1]

حجت الاسلام «مهدی ارتقایی» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه قرارگاه جهادی شهید مدنی حوزه علمیه همدان از ابتدای شیوع کرونا فعالیت‌های پیشگیرانه چشمگیری داشتند، افزود: در موج سوم با بالارفتن تعداد بیماران و نیاز به روحیه دهی به آنان، گروه‌های جهادی به بیمارستان‌های همدان فرستاده می‌شوند.

به گفته وی این قرارگاه که از ظرفیت نیروهای داوطلب جهادی اعم از طلبه و غیرطلبه و سایر گروههای مردمی استفاده می کند، از ابتدای شیوع کرونا با همکاری ستاد مردمی، توانسته در عرصه‌های مختلف مانند ضدعفونی کردن معابر شهر، تدفین اموات، مواسات مومنانه و توزیع بسته‌های بهداشتی به مردم خدمت‌رسانی کند.

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان همدان خاطرنشان کرد: براساس این تفاهمنامه، قرارگاه جهادی شهید مدنی متولی امور دفن و غسل اموات کرونایی در آرامستان همدان نیز هست.

حجت الاسلام ارتقایی با بیان اینکه ۱۲ نفر از نیروهای جهادی از سه هفته گذشته کار خود را در بیمارستان آتیه تامین اجتماعی شروع کردند، عنوان کرد: به اظهار دکتر مجذوبی سوپروایزر این بیمارستان، با کمک این نیروها، حجم و سرعت ترخیص بیماران در این زمان از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار شده است.

وی عنوان کرد: یکی از دلایل مرگ و میر بالا ، تاثیر منفی استرسی است که بیمار در مواجهه با از دنیا رفتن هم اتاقی خود دارد، در نتیجه با از دست دادن روحیه، سیستم ایمنی فرد تضعیف می‌شود.

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان همدان هدف ورود نیروهای جهادی را امید بخشی و روحیه دهی به بیمار دانست و اظهار کرد: نیروهای داوطلب در بیمارستان آتیه با حاضر شدن در بالین بیمار، آبمیوه در دست او دادن، دعا خواندن در گوش وی، ارتباط تصویری گرفتن با خانواده بیمار و همکاری با کادر درمان، تاثیر چشمگیری در روند بهبود بیماران داشتند.

حجت الاسلام ارتقایی ادامه داد: گروه‌های جهادی ضمن گرفتن ارتباط مستقیم با حرم سیدالشهدا (ع)و حضرت ابوالفضل (ع) و حرم رضوی توسط طلبه‌های مستقر در مکان‌های زیارتی، نقش بسزایی در روحیه دهی معنوی به بیماران داشتند.

به گفته وی، آیین افتتاحیه همکاری نیروهای جهادی در بیمارستان‌های علوم پزشکی همدان، روز چهارشنبه در سالن اجتماعات بیمارستان شهید بهشتی با حضور نماینده ولی فقیه، مسوولان حوزه علمیه و علوم پزشکی برگزار می‌شود.

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان همدان از برپایی دوره آموزش فشرده ۲ روزه برای داوطلبان خبر داد و افزود: کار کمک رسانی به صورت رسمی در چهار مرکز درمانی همدان شروع می‌شود که در گام اول شهر همدان و گام دوم سایر شهرستان‌ها را زیر پوشش خدمات خود قرار می‌دهد.

حجت الاسلام ارتقایی با اشاره به اینکه نیروهای داوطلب از هر قشری با مصاحبه و آموزش پذیرش می‌شوند، عنوان کرد: در بیمارستان بهشتی ۴۰ نفر و در بیمارستان‌های سینا،آتیه و بعثت، ۱۲ نفر در ۲ شیفت روزانه پیش بینی شده است که نیمی از آنها خانم هستند.

وی با بیان اینکه فعالیت گروه‌های جهادی در حقیقت لبیک به فرمان مقام معظم رهبری برای حضور حداکثری مردم در مبارزه با ویروس منحوس کرونا است، گفت: کرونا باعث شده گروه‌های جهادی بیشتری  اعم از خواهران و برادران پای کار بیایند و حتی از کمک‌رسانی در بیمارستان‌ها به عنوان نیروی خدماتی دریغ نکنند.

 اعزام نیروهای جهادی از بیت آیت الله مدنی با مدیریت معاون تبلیغ حوزه علمیه استان همدان، حجت الاسلام ارتقایی انجام می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *