نوامبر 26, 2020
خلبان مسیحی: خلبانان دفاع مقدس در هر پرواز راهی سفر عشق می‌شدند

خلبان مسیحی: خلبانان دفاع مقدس در هر پرواز راهی سفر عشق می‌شدند

به گزارش ایرنا، سرهنگ خلبان بازنشسته “آرتیم ملکیان” روز دوشنبه در دیدار ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهار محال بختیاری و فرمانده دانشکده پرواز هوانیروز اصفهان، گفت: دفاع مقدس آنچنان شجاعتی را با خود به ما هدیه کرد که در همه سالهای پروازم حس می‌کردم که جگر شیر دارم و در وادی سربازی و عاشقی قدم گذاشته‌ام.
وی اضافه کرد: عشق به میهنم، عشق به مردم میهنم و عشق به همه خلبانان ارتش که هم سفره و هم پرواز من بودند و این عشق را که باعث همه پروازها و خطر پذیری‌هایم بود را برای همیشه در دلم نگاه خواهم داشت.
این خلبانان هوانیروز ارتش در دوران دفاع مقدس با اشاره به فرازهایی از خاطرات خود، اظهار کرد: در روز اول حمله دشمن به اهواز اعزام شدم و در ادامه به جنوب خوزستان رفتم تا از کشور و آب و خاکم دفاع کنم.
ملکیان از حضورش در عملیات آزاد سازی فاو و عملیات خیبر گفت: همراهی با شهید صیاد شیرازی و دیدن شجاعت، رشادت و قدرت مدیریت و فرماندهی او از بزرگترین افتخاراتی است که هیچگاه فراموش نمی‌کنم.
همچنین ارشد نظامی ارتش در استانهای اصفهان و یزد و چهارمحال و بختیاری در دیدار گفت: وقتی آوازه جنگ به صدا درآمد همه مردم ایران دوشادوش یکدیگر در صف مقاومت و دفاع از ایستادند.
امیر سرتیپ محسن آذر افروز نیز خطاب به سرهنگ خلبان بازنشسته ارتیم ملکیان و همسر وی، گفت: سال‌های دفاع مقدس در برابر  دشمن بعثی‌ که پشتیبانی جهان شرق و غرب را به همراه داشت، از آزمون‌های ویژه ملت ایران در تاریخ بود که با همدلی و اتحاد آحاد ملت ایران، با پیروزی و سرافرازی به سرانجام رسید و حماسه‌ای مثال زدنی را در پیشگاه آینده تاریخ قرار داد.
وی به نقش اقلیت‌های مذهبی به ویژه هموطنان مسیحی و ارمنی در دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در روزهای اخیر در اصفهان شاهد بازگشت و تشییع پیکر یکی از شهدای ارمنی بودیم. این‌ها سند پرافتخاری نه تنها برای ارامنه است بلکه افتخاری برای ملت ایران است که در ذهن تاریخ جاویدان خواهد ماند.
همچنین فرمانده دانشکده هوانیروز با تقدیر از حماسه های این استاد خلبان ارتش در سالهای خدمت، گفت: سوابق پروازی و عملیاتی شما و همپروازانتان اکنون در دانشکده خلبانی موجود و محفوظ است تا نسل جدید با بررسی آن، درس غیرت، و شرف، سربازی وطن و شجاعت را همزمان با درس پرواز بیاموزند.
سرهنگ خلبان ولی رحمانی افزود: حضور عاشقانه و مداوم شما در مناطق عملیاتی، نماد بی‌بدیلی از همدلی و همراهی هموطنان مسیحی در دفاع از سرزمین و بیانگر تاریخ همزیستی عزتمندانه اقوام مختلف در نظام عزیز جمهوری اسلامی است.
امیر سرتیپ محسن آذر افروز ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال‌بختیاری، سرهنگ خلبان ولی رحمانی فرمانده دانشکده هوانیروز امروز با حضور در منزل استاد خلبان “آرتیم ملکیان” با این رزمنده ارمنی و پیشکسوت دفاع مقدس دیدار و گفت و گو کردند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *