سپتامبر 25, 2022
خیزش ضد تبعیض‌نژادی در نیویورک

خیزش ضد تبعیض‌نژادی در نیویورک

[ad_1]

به گزارش ایرنا، هنوز خیزش اعتراضی ناشی از قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفید پوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا نگذشته بود که رفتارهای دیگر پلیس آمریکا در برخورد با رنگین‌پوستان آتش این اعتراض را شعله‌ور ساخت.

آخرین مورد آن شلیک هفت گلوله به پشت سیاهپوست دیگر به نام جیکوب بلیک در شهر کنوشای ایالت ویسکانسین بود که منجر به فلج دائمی این شخص شد.

از این رو، جمعیت زیادی از شهرهای مختلف نیویورک به صورت پیاده با در دست داشتن تابلوهایی که علیه تبعیض‌نژادی سیستمی در آمریکا بود، خود را به میدانی در منهتن رساندند.

همچنین هزاران نفر از مردم آمریکا روز جمعه در شهر واشنگتن علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند.

این تظاهرات در نزدیکی «بنای یادبود لینکلن» و در پنجاه و هفتمین سالگرد سخنرانی معروف «مارتین لوتر کینگ» به نام «رؤیایی دارم» برگزار شد.
این تظاهرات با عنوان «راهپیمایی تعهد؛ پایتان را از روی گردن ما بردارید» و به دعوت «ال شراپتون» از چهره‌های شناخته شده حقوق مدنی در آمریکا برگزار شد.
اعتراض به نابرابری سیستمی تبعیض نژادی، شامگاه پنج‌شنبه هنگامی که دونالد ترامپ در حال نطق انتخاباتی خود در کاخ سفید بود هم در اطراف این محل، شکل گرفت. در حالیکه ترامپ و معاون اول وی یعنی مایک پنس معتقدند که این افراد اراذل و اوباش، غارتگر، شورشی و چپ افراطی هستند که باید با استفاده از گارد ملی و ارتش، سرکوب شوند.

ترامپ در انتخابات سال 2016 با شعار «آمریکا را بار دیگر عظمت می‌بخشیم» وارد کارزار شد اما اکنون پس از چهار سال، رودی جولیانی وکیل شخصی وی در صفحه توئیتر نوشت«آمریکا را بار دیگر ایمن می‌سازیم».
جو بایدن معاون اول باراک اوباما و نامزد انتخاباتی حزب دموکرات هم روز جمعه در یادداشت توئیتری خود خواستار پایان دادن به این تبعیض نژادی نهادینه شده در ایالات متحده آمریکا شد که با برده‌داری شکل گرفته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.