نوامبر 29, 2022
دانشگاه آزاد و منطقه آزاد کیش تفاهم‌نامه امضا کردند

دانشگاه آزاد و منطقه آزاد کیش تفاهم‌نامه امضا کردند

[ad_1]

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و سازمان منطقه آزاد کیش با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، به امضای محمودرضا آقامیری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و غلامحسین مظفری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رسید.

بیش از ۱۰۳ هزار پایان نامه در سامانه پژوهشیار بارگذاری شده است

طهرانچی در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی مردمی و اجتماعی، رویکرد حل مسئله را در پیش گرفته است. این دانشگاه با در اختیار داشتن شبکه منسجم دانشگاهی در سراسر کشور، بستر مناسبی برای حل مسائل است. چالش‌ها و مسائل منطقه آزاد کیش نیز در قالب یکی از برنامه‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی در طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای (پایش) احصاء شده و زمینه‌های پژوهشی مربوط به این موضوع، برای پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در سامانه پژوهشیار بارگذاری شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۸۳ هزار پایان نامه کارشناسی ارشد، ۱۳ هزار رساله دکتری و ۷۸۰۰ پایان نامه پزشکی در سامانه پژوهشیار بارگذاری شده که می‌توان از این ظرفیت پژوهشی و شبکه ای دانشگاه آزاد اسلامی، برای حل مسائل کشور به ویژه منطقه آزاد کیش بهره برد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش از ابتدای مدیریت مظفری که نگاهی دانش‌محور نسبت به منطقه آزاد کیش دارد، آغاز شده است. با نگاهی که در مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش وجود دارد، مقرر شده فضای همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با این سازمان توسعه یابد و علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، استان تهران نیز به ظرفیت علمی واحد بین‌المللی کیش افزوده شود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران دارای ظرفیت‌های علمی و پژوهشی بالایی از جمله بیش از ۵ هزار عضو هیأت علمی، ۳۰۰ هزار دانشجو و تنوع بالای رشته‌های تخصصی است و قابلیت رقابت با بسیاری از دانشگاه‌های مطرح کشور را دارد. به عنوان نمونه واحد تهران مرکزی در حوزه علوم انسانی و هنر، واحد تهران جنوب در حوزه فنی و مهندسی و واحد تهران شمال در حوزه علوم پایه سرآمد هستند. دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در حال حاضر و پس از دو سال مدیریت آقامیری در این مجموعه، از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اکنون به عنوان پشتوانه در کنار واحد بین‌المللی کیش، برای تعامل و همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش وارد عرصه شده و امید است این تعامل، به ارتقای سطح همکاری دو مجموعه کمک کند.

طهرانچی با بیان اینکه مسائل علمی با پیشگامی سازمان منطقه آزاد کیش، می‌تواند الگویی برای دیگر مناطق آزاد کشور باشد، گفت: خوشبختانه دانشگاه‌های خوب کشور در منطقه آزاد کیش دارای پردیس و شعبه هستند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی کیش یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های منطقه است که می‌تواند پشتوانه علمی محکمی برای منطقه آزاد کیش باشد.

منطقه آزاد کیش تمام ظرفیت و توان خود برای کمک به ارتقای دانشگاه آزاد بکار می گیرد

غلامحسین مظفری رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با قدردانی از نگاه تعاملی دانشگاه آزاد اسلامی با این مجموعه، گفت: هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به سمت موضوعات، مسائل و چالش‌های منطقه آزاد کیش، یکی از موضوعات مورد مذاکره بود که خوشبختانه به سرعت اجرایی شد.

 مظفری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی امیدی برای حل مشکلات کشور ایجاد کرده است، اظهار داشت: منطقه آزاد کیش پس از سال‌ها سرمایه‌گذاری، به ظرفیت خوبی برای کشور تبدیل شده و خوشبختانه دانشگاه‌های مطرح کشور در این جزیره مستقر هستند که دانشگاه آزاد اسلامی یکی از قوی‌ترین و قدیمی‌ترین آنهاست. امید است با امضای این تفاهم‌نامه، از ظرفیت‌های عظیم این دو مجموعه برای حل مسائل استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه براساس تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۳ محور در دستورکار قرار گرفته است، گفت: در اختیار قرار دادن پتانسیل‌های موجود منطقه آزاد کیش به دانشگاه آزاد اسلامی به منظور فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی، کمک به پذیرش دانشجویان خارجی، برگزاری نشست‌های علمی در حوزه‌های تخصصی مختلف و… از جمله محورهای همکاری مطرح‌شده در این تفاهم‌نامه است. راه‌اندازی ۷ موزه در منطقه آزاد کیش از برنامه‌های آینده این سازمان است که امید است با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی این کار با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، ایجاد شهرک تخصصی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان را یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و افزود: طهرانچی نگاه ویژه‌ای به فعالیت‌های دانش بنیان و سراهای نوآوری دارد، از این رو با توجه به تعداد بالای شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی، می‌توانیم در این زمینه همکاری‌های جدی و مفیدی با این دانشگاه داشته باشیم و علاوه بر آن، موضوعات دانش بنیان و تأسیس سراهای نوآوری در جزیره کیش را در دستورکار قرار دهیم.

 مظفری در پایان خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش از تمام ظرفیت و توان خود برای کمک به ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی کیش استفاده خواهد کرد.

جذب دانشجویان خارجی در دستورکار دانشگاه قرار دارد

 محمودرضا آقامیری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، در ادامه این جلسه گفت: اخیراً جلسات خوبی با مدیران سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص نحوه همکاری و تعامل و برنامه‌ریزی برای توسعه پایدار منطقه آزاد کیش برگزار شده است.

وی ادامه داد: ایجاد مدرسه هتلداری و گردشگری، راه‌اندازی آموزشگاه و مدرسه سما، تأسیس مدرسه استعدادهای درخشان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد رشته‌های جدید مورد نیاز منطقه، توسعه خدمات درمانی، مرمت میراث تاریخی و… از برنامه‌هایی است که در جلسات مکرر مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش، مورد توافق قرار گرفته است.

آقامیری در پایان گفت: جذب دانشجویان خارجی به ویژه در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در واحد بین‌المللی کیش، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از دیگر برنامه‌های آتی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *