نوامبر 26, 2022
دستگاه های اجرایی لرستان نسبت به سهم استخدام ایثارگران اقدام کنند

دستگاه های اجرایی لرستان نسبت به سهم استخدام ایثارگران اقدام کنند

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، محمود ثمینی روز دوشنبه در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان افزود: دستگاه ها نسبت به سهم استخدام ایثارگران اقدام کنند و این قانونی است و منتی نیست چرا که این اجرای قانون است و دستگاه ها این مهم را مد نظر قرار دهند.

براساس قانون سهمیه ۲۵ درصدی از اشتغال دستگاه های اجرایی مربوط به ایثارگران و خانواده های آنان است.

وی در ادامه خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی اظهار داشت: عدم حضور بی دلیل برخی از مدیران در جلسات و خصوصا در جلسه ایثارگران بی دقتی است و اگر موردی دارند باید از قبل اطلاع دهند.
وی افزود: برخی از مصوبات نشان می دهد مصوبه وجود دارد، ابلاغ هم شده است اما در اجرا همراهی و همکاری لازم صورت نگرفته و مصوبه بدون اجرا باقی مانده است که ضروری است تا مصوبات پیگیری لازم صورت گیرد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: شهرداری ها با مشکلات مالی مواجه هستند اما مدیریت شهری در اختیار شهرداری است و توانمندی شهرداری ها به لحاظ نیرو و امکان قابل مقایسه با سایر دستگاه ها نیست که در این راستا اقدامات لازم از جمله فضا و نگهداری گلزار را انجام دهند.
وی گفت: تفاهم نامه ای که استانداری و بنیاد شهید منعقد کردند، انتظار این است که دستگاه های دخیل در همان قرارداد باید همراهی لازم را داشته باشند و باید عملیاتی شود.
ثمینی با اشاره به تبدیل وضعیت کارکنان اضافه کرد: این موضوع با دستگاه مدیریت و برنامه ریزی پیگیری لازم صورت گیرد و بنیاد شهید هم پیگیری لازم را داشته باشد. اگر موانعی وجود دارد قبل از این جلسات بررسی شود تا موانع برطرف شود و در جلسه بعدی تصویب شود.
معاون سیاسی استانداری لرستان با اشاره به طرح سپاس افزود: همه مدیران در طول سال سرکشی از خانواده های شهدا را در دستور کار داشته باشند و با توجه به شرایط باید تکریم شوند؛ همه ما مرهون خون شهدا هستیم و برخی از جانبازان گلایه دارند که از آنها سرکشی نمی شود که لازم است بنیاد شهید سرکشی لازم را انجام دهد.
ثمینی با اشاره به ساماندهی قبور شهدای معمولان گفت: لازم است که در ردیف اعتبارات شهرستان دیده و تصویب شود تا اعتباری برای آن در نظر گرفته شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *