نوامبر 30, 2020
دفاع وزیر انگلیسی از قرنطینه مسافران

دفاع وزیر انگلیسی از قرنطینه مسافران

به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز در پی افزایش انتقادها از تصمیم ناگهانی لندن در قرنطینه کردن افرادی که از سفر به اسپانیا به کشور خود باز می‌کردند و خشم مسافران انگلیسی‌ که قصد عزیمت به میهن خود را دارند، «دومینیک راب» امروز به اسکای نیوز گفت که دولت روز جمعه اطلاعاتی دریافت کرد که نشاندهنده افزایش شدید مبتلایان به کووید ۱۹ در اسپانیا بود.

وی در دفاع از تصمیم مسافرتی اخیر گفت: ما تا حد امکان به سرعت این تصمیم را اتخاذ کردیم و دلیلی برای عذرخواهی وجود ندارد.

وی افزود که تضمینی وجود ندارد که دیگر کشورها مانند اسپانیا از فهرست کشورهای امن انگلیس خارج نشوند.

بر اساس تصمیم دولت انگلیس، اتباع این کشور که از جزایر اسپانیایی قناری و بالئاریک نیز به کشور خود باز می‌گردند باید دو هفته قرنطینه شوند. این تصمیم خشم هزاران نفر از مسافران را که در اوج تعطیلات تابستانی به اسپانیا رفته‌اند، برانگیخته است.

راب گفت که درک می‌کند این اقدام برنامه‌های مسافرانی را که در اسپانیا بوده یا قصد سفر به آن کشور را داشتند به هم می زند. وی افزود: ما برای محافظت از انگلیس باید اقدام قاطع و سریع انجام دهیم چرا که برای به زانو درآوردن ویروس و جلوگیری از شیوع دوباره آن در انگلیس پیشرفت زیادی شده است.

به گزارش ایرنا با افزایش آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در اسپانیا، زنگ خطرها از آغاز موج دوم بیماری در این کشور به صدا درآمده است. در هفته‌های نخست گسترش ویروس کرونا، اسپانیا بعد از ایتالیا در جایگاه درگیرترین کشورهای اروپای قرار داشت؛ اکنون با گذر از موج اول بیماری و همچنین گذشت حدود یک ماه از پایان وضعیت هشدار و محدودیت قرنطینه، روند صعودی آمار ابتلا موجب تشدید نگرانی‌ها در این کشور شده است. وزارت بهداشت اسپانیا روز جمعه از شناسایی حدود ۹۰۰ بیمار جدید در یک روز خبر داد.

خیز آمار مبتلایان در ایالت‌های آراگون، کاتالونیا، مادرید، اندلوسیا و مورسیا بیش از سایر مناطق در اسپانیا بوده است. با شتاب دوباره شیوع ویروس کرونا در کاتالونیا، مسئولان دولت محلی از اعمال محدودیت‌های تازه در این منطقه خبر دادند.

«ژان کاستکس» نخست وزیر فرانسه نیز به شهروندان کشورش هشدار داده با توجه به افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در اسپانیا به برخی مناطق پر ریسک این کشور از جمله کاتالونیا سفر نکنند.

بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت نیز با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در دو هفته اخیر در این قاره اعلام کرد تدابیر سختگیرانه‌تر ممکن است برای مهار گسترش بیماری نیاز باشد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *