ژانویه 27, 2021
ده‌ها فلسطینی در تظاهرات علیه شهرک‌سازی زخمی شدند

ده‌ها فلسطینی در تظاهرات علیه شهرک‌سازی زخمی شدند

به گزارش تارنمای فلسطین الیوم، فلسطینیان معترض روز جمعه در شهرک عصیره واقع در استان نابلس و شهرک “کفر قدوم” واقع در شرق شهر قلقیلیه در شمال کرانه باختری، علیه شهرک‌سازی‌ها و طرح الحاق کرانه باختری تظاهرات کردند.

براساس این گزارش، نظامیان صهیونیست با حمله به این تظاهرات، با پرتاب گاز اشک آور، بمب‌های صوتی و شلیک گلوله‌های پلاستیکی تلاش کردند تا معترضان را پراکنده کنند.

بنابر اعلام منابع بیمارستانی، در حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان ده‌ها نفر زخمی شدند که برخی از آن‌ها برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

ناآرامی‌ها در قدس و کرانه باختری به دنبال تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری افزایش یافته است.

بنیامین نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیبهشت‌) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک هفته پس از این سخنرانی اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه انجام می‌شود و تغییری در این برنامه ایجاد نخواهد شد؛ اما به دنبال موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی و داخل فلسطین، اجرای آن به تأخیر افتاد و به گفته رسانه های صهیونیستی، آخرین مهلت اجرای آن ماه سپتامبر خواهد بود.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *