نوامبر 27, 2022
دومین موج بارشی سرد آبان در راه اردبیل است

دومین موج بارشی سرد آبان در راه اردبیل است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرن، بارش‌های این موج ابتدا به خاطر همراهی با جریان‌های بطور نسبی گرم جنوبی در دشت‌ها و جلگه‌ها به شکل باران و در بلندی های بالای 1800 متر به صورت برف انتظار می‌رود.

از اوایل چهارشنبه با لغزش توده هوای سرد و سنگین مستقر در عرض‌های شمالی دمای هوا در شمالغرب و کرانه غربی خزر و به خصوص منطقه اردبیل بطور چشمگیر کاهش یافته و رفته رفته بارش به شکل برف به دامنه‌های کم ارتفاع و بعضی از دشت‌های بلند نیز کشیده می‌شود.       

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با استناد به اطلاعیه هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر آغاز ناپایداری‌ها به شکل برف و باران از سه‌شنبه تا جمعه آینده به ساکنان تمام نقاط این استان هشدار داد.

فرهاد عبدالعلی‌پور به خبرنگار ایرنا گفت: باتوجه به شدت باران و احتمال سیلاب به خصوص طی روز سه‌شنبه توصیه می‌شود شهروندان  از قرارگیری در حواشی و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند.   

وی همچنین رعایت احتیاط هنگام رانندگی در جاده‌ها به خاطر لغزندگی براثر برف و یخبندان و یا کاهش دید افقی براثر مه ، کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و دیگر مکان‌های حساس به سرما، پرهیز از خوابیدن در درون خودروها با بخاری روشن و شیشه‌های بسته و جمع آوری فرآورده های کشاورزی را از جمله این موارد دانست.

ساکنان پهنه گسترده‌ای از استان اردبیل طی شنبه گذشته شاهد بارش باران و کاهش دما بودند. کمینه دمای اردبیل و بسیاری از شهرستانهای سردسیر این استان در پی توقف بارندگی و صافی آسمان در سپیده دم دوشنبه به زیر صفر رفت.

طی سالهای معمول بارش برف و استقرار هوای سرد در منطقه سردسیر اردبیل از ابتدای آبان ماه امکان دارد.

      

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *