می 24, 2022
دو شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت بحرانی کرونا قرار دارد

دو شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت بحرانی کرونا قرار دارد

[ad_1]

مجید شیرانی شامگاه دوشنبه در بیست و هفتمین ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اعمال ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های جدید در استان به‌ خصوص در شهرستان‌های شهرکرد و بروجن ضرورت دارد.
وی با اشاره به انجام ۴۰ هزار نمونه‌گیری در چهارمحال و بختیاری افزود: از این تعداد تاکنون ۱۳ هزار و ۲۴۶ مورد قطعی مثبت بوده است که یک‌هزار و ۸۰۰ نفر به‌ صورت سرپایی و ۲ هزار و ۴۰۰ نفر به‌ طور بستری بوده است.
شیرانی تصریح کرد: همچنین تاکنون ۳۹۳ نفر در چهارمحال و بختیاری به‌ علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
وی یادآور شد: در هفته چهارم مهرماه تعداد فوتی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری کاهش یافت اما  در هفته گذشته دوباره افزایش پیدا کرد به‌ طوری که نسبت به ۲ هفته گذشته تعداد فوتی‌های استان ۲برابر شده است.
رییس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد اظهار داشت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در جهان و ایران با شدت زیاد در حال افزایش است.
وی با اشاره به ممکن نبودن ارتفاع و طول موج منحنی در بروز بیماری کووید ۱۹ گفت: موارد سرپایی این بیماری در ایران صعودی و در هفته‌های آینده آمار فوتی‌ها و بستری‌ها در این حوزه با افزایش همراه است.
شیرانی تاکید کرد: اجرای تصمیم‌های سخت‌گیرانه برای مقابله با ویروس کرونا و افزایش درک مردم به‌ منظور تلاش در راستای ریشه‌کنی این ویروس ضرورت دارد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *