دسامبر 1, 2022
رایزنی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با معاون وزیر دفاع عربستان

رایزنی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با معاون وزیر دفاع عربستان

[ad_1]

به گزارش ایرنا از روزنامه الشرق الاوسط، بن سلمان اعلام کرد که با آبرامز در مورد آنچه که وی همکاری مشترک برای تقویت ثبات در منطقه خواند، گفت‌وگو کرده است.

معاون وزیر دفاع عربستان تصریح کرد، راه‌های رویارویی با تهدیدات امنیتی در منطقه و درچارچوب شراکت راهبردی واشنگتن و ریاض نیز از دیگر محورهای این گفت‌وگو بوده است.

هرچند که بن سلمان به نام ایران اشاره نکرده، اما به گفته تحلیلگران مسائل منطقه، آبرامز برای گفت‌وگو در مورد ایران راهی خاورمیانه شده است.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا روز یکشنبه به سرزمین‌های اشغالی سفر کرد. وی سپس عازم امارات و عربستان شد تا در مورد تحریم‌های ایران گفت‌وگو کند.

آخرین تحرکات دولت ترامپ برای فشار به کشورهای منطقه برای اتخاذ مواضع علیه ایرانی پس از آن روی می‌دهد که نشریه آکسیوس به نقل از مقام‌های صهیونیستی اعلام کرد که دولت ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نگران هستند دولت “جو بایدن” بسیاری از تحریم‌هایی را  لغو کند که پس از خروج آمریکا از برجام اعمال شده است.

بر اساس این گزارش، از این طریق (لغو تحریم‌ها) فشار بر ایران کاهش یافته و شانس مذاکرات جدید در مورد احیای توافق هسته‌ای افزایش می‌یابد.

آکسیوس اضافه کرد که مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) به فلسطین اشغالی سفر می‌کند و موضوع افزایش فشار بر ایران را با مقامات صهیونیستی بررسی خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *