آگوست 15, 2022
رعایت توصیه‎های بهداشتی در عزاداری‌ها الزامی است

رعایت توصیه‎های بهداشتی در عزاداری‌ها الزامی است

[ad_1]

حجت‌الاسلام محمد مختاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دشمنان بهانه جوی ما از هر کاه، کوهی ساخته و چنین القا می‌کنند که کسی به مسائل بهداشتی و حفظ جان انسان‌ها توجهی ندارد و با عزاداری جان مردم را به خطر انداخته‌اند که باید با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی مراسم عزاداری ماه محرم را برگزار کنیم که مورد سوء استفاده دشمن قرار نگیرد و جان کسی هم به خطر نیفتد.

مدرس حوزه و دانشگاه گفت: در شرع مقدس اسلام هرگاه روزه و نماز موجب مریضی انسان شود دیگر واجب نیست چون حد هر تکلیفی مریض شدن است که اگر حادث شود دیگر آن تکلیف از انسان برداشته می شود.

مختاری افزود: ما نه تنها حق به خطر انداختن جان خود را نداریم بلکه حقوق دیگران و حفظ جان مردم یک حق‌الناس و رعایت آن  ضروری‌تر است و همه عزاداران باید با اجرای دقیق موارد بهداشتی

حق‌الناس را رعایت کنند و برگزاری مراسم به گونه‌ای باشد که برای هیچ کس مشکلی ایجاد نشود و اعجاب دوست و دشمن برانگیخته شود.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری به رعایت همه مسایل بهداشتی در برگزاری مراسمات تاکید دارند و همه هیات‌های مذهبی باید با حساسیت زیاد، مسایل بهداشتی را در برگزای مراسم عزاداری حسینی رعایت کنند.

وی یادآور شد: فلسفه قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر و قیام علیه ظلم و ظالم است و این نهضت همواره در طول تاریخ وجود داشته چون همیشه ظالمانی در جوامع هستند و مردم را به استثمار می‌گیرند و همیشه این قیام برای ما الگو بوده که باید آن را در قالب زمان بریزیم و با یزیدهای زمان مبارزه کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: امروز بیشتر از همیشه به الگوگیری از واقعه عاشورا نیازمندیم چون استبداد بنی‌امیه استبدادی کور بود اما استبداد شیطان بزرگ بدتر از آن است و قیام امام حسین(ع) می‌تواند این روحیه را به ما بدهد که مقابل استکبار ایستادگی کنیم.

مختاری گفت: ملت ایران در طول چهل سال در مقابل استکبار جهانی آمریکا مقاومت کرده و به برکات آن رسیده و آمریکا را خوار کرده که به برکت قیام امام حسین(ع) باید با یک روحیه قوی‌تری این مسیر نورانی را ادامه دهیم چون این مسیر عزت ما است.

وی افزود: یزید امروز آمریکای جهان‌خوار است و اگر امام حسین(ع) امروز بود با این استکبار مبارزه می‌کرد و جمهوری اسلامی هم با الگوگیری از ایشان با عزمی راسخ تر از همیشه، همچنان به مقاومت خود علیه استکبار ادامه می‌دهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.