آگوست 15, 2022
رهبر کره شمالی: بازدارندگی هسته ای تضمینی برای حفظ امنیت ملی است

رهبر کره شمالی: بازدارندگی هسته ای تضمینی برای حفظ امنیت ملی است

[ad_1]

به گزارش ایرنا از خبرگزاری مرکزی کره شمالی، کیم روز سه شنبه در مراسمی که به مناسبت ۶۷ امین سالگرد اتمام جنگ دو کره در پیونگ یانگ برگزار شد افزود: به لطف بازدارندگی قابل اعتماد و موثر دفاع از خود، دیگر جنگی در این سرزمین رخ نخواهد داد و امنیت ملی و آینده ما به طور دائم تضمین خواهد شد.

رهبر کره شمالی تصریح کرد: از آنجائیکه باید از قدرتی برخوردار باشیم که بتوانیم از سرنوشت کشور و مردم دفاع کنیم ما هرگز از قدرتمندترین ظرفیت دفاع ملی خود چشم پوشی نمی کنیم و در این زمینه هم با هیچکسی هماهنگی نخواهیم کرد.

کیم گفت که مبارزات شدید با دشمنان از زمان جنگ کره ادامه داشته و فشار امپریالیست ها نیز افزایش یافته است این فشار به این دلیل بود که کره شمالی به دنبال برنامه هسته ای بود که اکنون به کشور کمک می کند تا در برابر تهدیدات بیرونی از خود دفاع کند.

وی اظهار کرد: ما به کشوری تبدیل شده ایم که می تواند کاملاً و با اطمینان از خود در برابر هر نوع فشار شدید، تهدیدهای نظامی و باج خواهی محافظت کند اکنون هیچ کس دیگر نمی تواند ما را دست کم بگیرد در این صورت باید هزینه آن را بپردازد.

رسانه های دولتی کره شمالی گزارش کردند همزمان با برگزاری برنامه گرامیداشت پایان جنگ سه ساله دو کره، آتش بازی در مرکز پیونگ یانگ به مناسبت جشن سالگرد پایان جنگ برگزار شد و تعداد زیادی از مردم برای تماشای این رویداد جمع شده اند.

جنگ دو کره در سال ۱۹۵۰ آغاز شد و تا ۱۹۵۳ ادامه داشت بر اساس برخی تخمین ها، بیش از ۲.۵ میلیون نفر در جریان این جنگ سه ساله کشته شده اند که شامل سربازان چین، ایالات متحده و سازمان ملل نیز می شود.

به دنبال بن بست طولانی مدت در مذاکرات دو کشور، آتش بس میان دو کره در ۲۷ ژوئیه ۱۹۵۳ برقرار شد با این وجود دو کشور همچنان به دلیل امضا نکردن معاهده صلح رسمی، از نظر فنی در شرایط جنگی بسر می برند.

امروز نیز دو کشور توسط منطقه غیر نظامی شده (DMZ) به طول چهار کیلومتر از هم جدا شده اند از این منطقه به عنوان نظامی ترین منطقه جهان یاد می شود که سربازان در دو طرف مرز به طور شبانه روزی نگهبانی می دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.