آگوست 15, 2022
روند افزایشی رطوبت و دمای هوای بوشهر در آستانه پاییز تداوم دارد

روند افزایشی رطوبت و دمای هوای بوشهر در آستانه پاییز تداوم دارد

[ad_1]

پیام مساعدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شهرهای برازجان، خورموج و اهرم به ترتیب دمای ۴۶، ۴۵، ۴۴ و دیلم و خارگ نیز ۴۳ درجه را تجربه کردند.

وی بیان کرد: دمای در شهرهای بوشهر، دیر و جم نیز به ترتیب به ۴۲، ۴۱ و ۴۰ درجه سانتیگراد بود و بیشترین میزان رطوبت نیز درگناوه و عسلویه با ۸۹ و ۸۵ درصد و کمترین میزان رطوبت نیز با ۹ درصد در جم گزارش شد.

مساعدی ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در بیشتر ساعت‎ها از وقت امروز و روزهای آینده‌است.

وی اظهار داشت: بنابراین طی این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در استان بوشهر است.

مساعدی ادامه داد: همچنین امروز در ساعت‎هایی از عصر و شب، در ارتفاعات شرقی استان، رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری های موقت جوی به صورت وزش تندباد لحظه‌ای، رعدوبرق و رگبار خفیف و پراکنده دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان این استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعت‌‏هایی از بعد از ظهر و شب در ارتفاعات شرقی استان همراه با افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش بینی می‌‏شود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی ۳۴ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی و شمالی طی ساعت‏‌هایی از بعدازظهر و شب گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌‏شود.

مساعدی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر  پیش بینی شده‌است.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول ۰۰:۰۶، مد اول ۰۷:۰۱ ، جزر دوم ۱۴:۲۱ و مد دوم ۲۰:۲۴ خواهد بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.