نوامبر 26, 2022
رژیم صهیونیستی با فروش جنگنده اف ۳۵ به امارات موافقت کرد

رژیم صهیونیستی با فروش جنگنده اف ۳۵ به امارات موافقت کرد

[ad_1]

به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، دفاتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم اسرائیل جمعه شب در بیانیه مشترکی اعلام کردند که مخالفتی با فروش جنگنده اف ۳۵ به امارات متحده عربی ندارد.

گانتس به تازگی با «مارک اسپر» همتای آمریکایی خود در واشنگتن دیدار کرده و این بیانیه پس از بازگشت وی به سرزمین‌های اشغالی صادر شده است. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در آنجا توافقی را جهت تضمین حفظ برتری نظامی تل آویو در منطقه با آمریکا به امضا رسانده است.

در بیانیه مشترک دفتر نخست‌وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی آمده است، این توافق برنامه‌های مدون بلند مدت را ایجاد خواهد کرد که سامانه‌های تسلیحاتی پیشرفته به اسرائیل ارائه می‌دهد و توانایی‌های نظامی تل آویو را  به روزرسانی می‌کند. براساس این بیانیه، امنیت اسرائیل تقویت می‌شود و برتری نظامی منطقه‌ای تل آویو در دهه‌های آینده حفظ خواهد شد.

در جریان سفر گانتس به واشنگتن به وی اطلاع داده شد که کاخ سفید از قصد خود برای تامین سامانه‌های تسلیحاتی به امارات از جمله جنگنده رادار گریز اف ۳۵ کنگره را با خبر کرده است.

در آخرین تصمیم‌گیری در خصوص تحویل تسلیحات پیشرفته از جمله اف ۳۵ به امارات، واشنگتن و ابوظبی قرار است تا اواخر آذر ماه توافق اولیه فروش را آماده کنند. اما «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی مدعی شده است که روند تحویل جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات ۷ سال به طول می‌انجامد.

گمان می‌رود که رژیم صهیونیستی در قبال فروش اف ۳۵ به امارات، یک سبد تسلیحاتی به ارزش ۸ میلیارد دلار از آمریکا دریافت کند.

«برکینگ دیفنس» گزارش داد که نتانیاهو در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) همان روز توافق با امارات این درخواست را به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ارائه کرده است و به نظر سفر گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به واشنگتن برای دیدار با مقامات وزارت دفاع آمریکا در راستای پیگیری همین درخواست بوده باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *