اکتبر 24, 2020
رکورد تازه کرونا در آمریکای مرکزی

رکورد تازه کرونا در آمریکای مرکزی

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری افه، روند صعودی هر دو نمودار آمار ابتلا و جانباختگان بیماری کوید-۱۹ در هفته اخیر در منطقه آمریکای مرکزی با ثبت بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ مورد بیمار جدید و ۲۱۵ مورد فوتی، رکورد زد.  

بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده از کشورهای حوزه آمریکای مرکزی از جمله پاناما، گواتمالا و هندوراس، تا کنون بیش از ۴۵ هزار و ۵۰۰ نفر در این منطقه به ویروس کرونا مبتلا شده و افزون بر یکهزار و ۲۵۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سرعت بالای گسترش ویروس کرونا این هفته در قاره آمریکا به قدری بود که شمار مبتلایان در مجموع کشورهای این قاره به بیش از سه میلیون  و ۹۰۰ هزار نفر رسید.

آمریکا با بیش از دو میلیون و 160 هزار مبتلا و برزیل با حدود 870 هزار مبتلا به کووید-19، در جایگاه اول و دوم جدول جهانی شمار مبتلایان به این بیماری قرار دارند. 

روند شیوع سریع ویروس نوظهور کرونا که در آغاز قاره اروپا را تحت تاثیر قرار داد، در ماه های اخیر دامنه تهدید خود را در قاره پهناور آمریکا گسترش داده است؛  شیوع افسار گسیخته‌ای که بر اساس هشدار سازمان بهداشت جهانی تا پیش از کشف واکسن، زندگی انسان را دستخوش تغییرات زیادی خواهد کرد.   Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *