نوامبر 26, 2022
«ز» مثل زلاتان؛ چریک جنبش ضدخشونت خانگی علیه زنان و شاکی فیفا

«ز» مثل زلاتان؛ چریک جنبش ضدخشونت خانگی علیه زنان و شاکی فیفا

[ad_1]

به گزارش ایرنا، براهیموویچ یکی از ستارگان سری‌آ ایتالیا بود که در هفته گذشته به عنوان نماد جنبش افزایش آگاهی در مورد خشونت خانگی علیه زنان با علامتی قرمز رنگ روی صورت خود در زمین مسابقه حاضر شد.

به گزارش ایرنا، این اقدام به عنوان نماد جنبشی است که توسط یک سازمان بشردوستانه ایتالیایی، اتحادیه بازیکنان و سری‌آ ایتالیا راه‌اندازی شده و در نتیجه آن بازیکنان و داوران در سطح اول فوتبال این کشور در رقابت‌های هفته گذشته این علامت را روی صورت خود با رنگ قرمز به نمایش گذاشتند.

شعار این جنبش «کارت قرمز به خشونت» بوده و دلیل استفاده از نوار قرمزرنگ روی صورت بازیکنان این موضوع است.

پیش از این نیز، بازیکنان دیگری همچون «متیس دی لیخت» و «لوئیس آلبرتو» تصاویری از خود به همراه همسرانشان را با این علامت و هشتگی با مضمون شعار مذکور، در صفحات شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرده بودند.

ابراهیموویچ که روی گونه خود این علامت را کشیده بود در دیدار آ.ث میلان برابر ناپولی که با پیروزی سه بر یک میلانی‌ها به اتمام رسید، با یک ضربه سر زیبا از فاصله زیاد برای تیمش نیز گلزنی کرد. ستاره ۳۹ ساله سوئدی در این فصل ۹ گل برای آ.ث میلان به ثمر رسانده و این تیم هم اکنون پس از هشت بازی صدرنشین سری‌آ محسوب می‌شود.

ابراهیموویچ همچنین امروز در اقدامی که بار دیگر حاشیه ساز شده، از تصمیم خود برای تحت پیگرد قانون دادن شرکت تولید بازی های رایانه ای فیفا ای‌اِی اسپورتس خبر داده است.

وی به طور ناگهانی در پستی توییتری نوشت که از استفاده این شرکت و شرکت‌های مشابه مبنی بر استفاده از تصویر وی روی کاور بازی‌های رایانه‌ای آنان ناراضی است.

ایبرا در توییتر نوشت: چه کسی به FIFA EA Sport اجازه داده است از نام و تصویر من استفاده کند؟ فیفپرو؟ نمی‌دانم عضو فیفپرو هستم و اگر هستم بدون هیچ آگاهی و با حقه‌های عجیب و غریب آنجا قرار گرفتم و مطمئناً هرگز اجازه ندادم که سازندگان فیفا با استفاده از من پول در بیاورند. در این سال‌ها شخصی بدون هیچ توافقی از اسم و چهره من سود می‌برد. زمان رسیدگی کردن (به این موضوع) فرارسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *