آگوست 19, 2022
«سبا» نامزد جوایز فیلم مستقل لهستان شد

«سبا» نامزد جوایز فیلم مستقل لهستان شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری
خبرآنلاین، فیلم کوتاه «سبا» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا خاوری نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد از جوایز فیلم مستقل «Grand Off» در کشور لهستان شد.

فیلم کوتاه «سبا» در ششمین حضور بین‌المللی خود، به بخش مسابقه‌ی چهاردهمین دوره‌ی جوایز فیلم‌های مستقل «Grand Off» کشور لهستان راه پیدا کرده و در بخش بهترین بازیگر مرد این جشنواره نیز سیاوش چراغی‌پور برای بازی در این فیلم، نامزد دریافت جایزه شده است. 

جوایز فیلم‌های مستقل «Grand Off»، مهم‌ترین رویداد سینمایی مربوط به فیلم‌های مستقل در کشور لهستان و از جمله مهم‌ترین رویدادهای مرتبط با سینمای مستقل در جهان است. فیلم‌های برگزیده‌ی این جشنواره، یک هفته بعد از مراسم اختتامیه، در «۵۰» شهر لهستان، به نمایش عمومی در می‌آیند. چهاردهمین دوره‌ی این جوایز از ۲۳ تا ۳۰ نوتامبر (۳ تا ۱۰ آذر) در شهر ورشو برگزار می‌شود. 

همچنین بر اساس عوامل سازنده فیلم کوتاه «سبا»، این فیلم به بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی «Aesthetica» انگلستان راه پیدا کرد که یکی از جشنواره‌های مورد تأیید آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا محسوب شده و فیلم‌های برگزیده‌ی آن، واجد شرایط رقابت در جوایز بفتا می‌شوند.

جشنواره فیلم «Aesthetica» از ۴ تا ۸ نوامبر (۱۴ تا ۱۸ آبان) در شهر یورک، انگلستان برگزار می‌شود.

فیلم کوتاه «سبا» پیش از این نیز به «جشنواره بین‌المللی فیلم‌های خارج از جنسیت» کشور تایوان، جشنواره‌ی فیلم‌های کوتاه «Longless» ایتالیا و جشنواره‌ی فیلم «Queer-Streifen» آلمان راه پیدا کرده و به عنوان یکی از آثار کتابخانه ویدئویی اختصاصی «Olbia Film Network short Market» ایتالیا نیز انتخاب شده است.

سیاوش چراغی‌پور، خورشید چراغی‌پور، ایران مسعودی، محسن دارسنج و فرزان دلفانی بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

از دیگرعوامل این اثر می‌توان به: مشاور فیلمنامه: محمد رفیعی، نفیسه شکوری، مدیر فیلمبرداری: پویا امین‌پوری، طراح چهره‌پردازی: محسن دارسنج، طراح صحنه و لباس: رکسانا می‌پوشی، صدابردار: هادی بهشتی، منشی صحنه: باران چراغی‌پور، مدیر تولید: امیر حیدری، عکاس: آنا عبدی، تدوین: محمدرضا خاوری، اصلاح رنگ و نور: پویا امین‌پوری، طراحی و ترکیب صدا: عرفان ابراهیمی،‌ طراح پوستر: کتایون کارایی، محمدرضا خاوری اشاره کرد. 

۲۵۸۲۵۸

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.