آگوست 9, 2022
سد بالاخانلو باید تا پایان کار دولت به بهره‌برداری برسد

سد بالاخانلو باید تا پایان کار دولت به بهره‌برداری برسد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور بعدازظهر چهارشنبه در بازذثدید از سد در دست احداث بالاخانلو در جریان سفر به شهرستان بوئین زهرا افزود: تامین اعتبار مورد نیاز این طرح باید با جدیت از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شرکت آب منطقه‌ ای با جدیت دنبال و پیگیری شود و در این خصوص با مسوولان وزارت نیرو نیز دیدار و گفت وگو خواهیم کرد.

استاندار قزوین گفت: تکمیل و بهره برداری این سد آب شرب پایدار برای پنج شهر استان را تامین می کند و بخشی از آب مورد نیاز اراضی کشاورزی منطقه و شهرستان بوئین زهرا را نیز ذخیره می کند از این رو سد بالاخانلو طرحی مهم و اولویت دار برای استان به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین نیز در این بازدید گفت: کار ساخت این سد مخزنی از سال ۹۲ آغاز شده و تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  یدالله ملکی با بیان اینکه تامین آب این سد از محل رودخانه حاجی عرب انجام‌می شود،گفت: دبی این سد ۱۸۰ متر مکعب بر ثانیه و حجم خاکریزی انجام شده برای آن  ۱ میلیون و ۳۲۶ هزار متر مکعب بوده است.

وی با بیان اینکه این سد قابلیت ذخیره سازی ۴۰ میلیون متر مکعب آب را در سال دارد و آب چهار هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی منطقه را تأمین خواهد کرد، اظهار داشت: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، این طرح اولویت دار تا بهار سال آینده قابلیت آبگیری و بهره برداری را خواهد داشت.

سد بالاخانلو در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان بوئین زهرا در دست احداث است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.