دسامبر 1, 2022

سریع ترین راه برای اجرای ثانیه/GEM پروتکل ارتباطی به تجهیزات خود را

[ad_1]

این راهنما در نظر گرفته شده است به بررسی اجمالی و معرفی اولیه از ثانیه/سنگ و استفاده از آن در صنعت نیمه رسانا برای مبتدی. و آن در نظر گرفته شده است را جایگزین و یا خدمت به عنوان مرجع کامل استاندارد. برای یک مرجع کامل از استانداردهای لطفا به نیمه.

ثانیه/GEM مخفف ثانیه (نیمه تجهیزات ارتباطی استاندارد) و سنگ (Generic مدل برای ارتباطات و کنترل تولید تجهیزات) استاندارد منتشر شده و نگهداری شده توسط SEMI.org یک سازمان بین المللی تولید کنندگان نیمه هادی است که یک سازمان بدن است که بر استاندارد برای تولید نیمه هادی.

به درک ثانیه/GEM استانداردهای شما نیاز به خرید زیر 3 استانداردهای اولیه از نیمه:

 • نیمه E30 سنگ استاندارد – تعریف رفتارهای تجهیزات (کسب و کار قوانین) دستگاه دولت و برخی از قوانین مانند که ثانیه-II پیام استفاده می شود باید در چه شرایط و چه نتیجه فعالیت باید باشد.
 • نیمه E5 ثانیه-II – تعریف اطلاعات از تفسیر پیام (APIs) رد و بدل شده بین تجهیزات یک میزبان.
 • نیمه E37 HSMS – سرعت بالا در ثانیه های خدمات پیام. این است که یک لایه حمل و نقل مبتنی بر پروتکل TCP/IP و یک جانشین قبلی نیمه E4 ثانیه-من استاندارد است که بر اساس ارتباط سریال.

ثانیه/GEM رابط کاربری توسعه یافته در 80s اما این مفهوم به تکنولوژی مدرن بسیار مشابه است. به عنوان یک تصویر اجازه دهید در نظر بگیرید وب سایت خدمات فن آوری است. یک شرکت نرم افزار سرور با استفاده از وب سرویس به رابط با دیگر خدمات و یا میزبان از طریق HTTP و TCP/IP.

نیمه E30 سنگ استاندارد

به ثانیه/GEM استاندارد تعریف یک مجموعه مشترک از تجهیزات رفتار و ارتباطات قابلیت های که ارائه قابلیت و انعطاف پذیری برای حمایت از تولید اتوماسیون برنامه های نیمه هادی تولید کنندگان دستگاه. تامین کنندگان تجهیزات فراهم می ثانیه-II قابلیت های گنجانده شده در سنگ به عنوان طولانی به عنوان قابلیت های اضافی نه در تضاد با هر گونه رفتار و یا قابلیت های تعریف شده در سنگ. چنین شده ممکن است شامل ثانیه-II, پیام, مجموعه حوادث, آلارم فرمان از راه دور کدهای پردازش متحده متغیر داده ها (data, ارزش, ارزش وضعیت و یا تجهیزات ثابت) و یا دیگر قابلیت های منحصر به فرد است که به یک کلاس (etchers, استپر, و غیره.) یا نمونه خاص از تجهیزات.

ارتباطات

ارتباط دولت مدل تعریف رفتار از تجهیزات در رابطه با وجود یا عدم وجود لینک های ارتباطی با میزبان. آن را نیز تعریف می کند که چگونه ارتباط برقرار است یا re-تاسیس با S1F13/S1F14 زمانی که ارتباطات شکسته است

کنترل

کنترل دولت مدل تعریف سطح همکاری بین میزبان و تجهیزات. کنترل مدل را فراهم می کند میزبان با سه سطح پایه از میزبان کنترل است که تعیین میزبان توانایی کنترل تجهیزات:

 • آفلاین (پایین ترین سطح): بهره برداری از این تجهیزات انجام شده است به صورت دستی توسط اپراتور در اپراتور کنسول. تجهیزات خواهد شد پاسخ با SxF0 به هر اصلی پیام از میزبان دیگر از S1F13 یا S1F17.
 • آنلاین/محلی (سطح متوسط): در این دولت میزبان است و تنها مجاز به انجام “فقط خواندنی” عملیات مانند جمع آوری داده ها. میزبان باید ممنوع از تغییر هر یک از تجهیزات ثابت که بر فرآیندهای دستورات از راه دور است که باعث حرکت فیزیکی یا که شروع پردازش.
 • /آنلاین از راه دور (بالاترین سطح): در این حالت میزبان ممکن است راه اندازی تجهیزات به طور کامل در دسترس از طریق ارتباطات رابط (“خواندن و نوشتن” عملیات).

پردازش

پردازش مدل دولت است که به شدت وابسته به تجهیزات فرایند تکنولوژی و سبک است. اما انتظار می رود به طور معمول جنبه های این مدل است.

فرمان از راه دور

میزبان می توانید با ارسال دستور به دستور تجهیزات برای انجام یک عمل به صورت خودکار. E. g.: شروع, توقف, توقف, و غیره. این شبیه به عملیات دستی انجام شده توسط اپراتور بر روی کنسول.

متغیرهای

گوهر استاندارد تعریف سه نوع متغیر است که در دسترس هستند توسط میزبان:

 • وضعیت متغیر: این است “فقط خواندنی” جهانی متغیر تعریف شده در تجهیزات. هرگاه پردازش تجهیزات را به روز رسانی مربوطه وضعیت متغیر برای منعکس کردن آخرین اطلاعات. E. g.: افزایشی برخی از ضد فعلی/قبلی دولت ،
 • تجهیزات ثابت: این یک “خواندن و نوشتن” جهانی متغیر تعریف شده در تجهیزات. میزبان می تواند مجموعه ای و یا تغییر تجهیزات ثابت و متغیر است که ممکن است تحت تاثیر محیط است که به نوبه خود در تغییر راه تجهیزات رفتار.
 • داده های متغیر: این یک “محلی” متغیر است که تنها وجود دارد در مجموعه رویداد.

اطلاعات Colection

ثانیه/گوهر یک زن و شوهر از راه های برای میزبان به جمع آوری داده ها و یا اطلاعات از تجهیزات:

 • مجموعه ای از وضعیت متغیر ارزش می تواند درخواست در هر زمان با استفاده از S1F3 فرمان.
 • مجموعه ای از تجهیزات ثابت ارزش می تواند درخواست در هر زمان با استفاده از S2F13
 • میزبان می تواند تعریف گزارش حاوی وضعیت متغیر تجهیزات ثابت و داده های متغیر و سپس اتصال آن به یک مجموعه رویداد. هنگامی که تجهیزات بالا بردن رویداد (با استفاده از S6F11 فرمان) این گزارش که حاوی آن متغیر ارزش ها ارسال می شود با هم.
 • میزبان می توانید آثار آن را انجام نمونه برداری از وضعیت متغیر داده ها در یک دوره ای بر اساس.
 • راه دیگر این است که اهرم در زنگ های اطلاع رسانی برای جمع آوری داده های بیشتر با مجموعه رویداد. توسط استاندارد هر زمان که یک رخداد و یا ترخیص کالا از زنگ یک رویداد (مجموعه رویداد) باید ارسال شود به میزبان.

زنگ هشدار از طریق

این ویژگی اجازه می دهد تا تجهیزات به اطلاع میزبان برای هر اتفاق و یا ترخیص کالا از زنگ/خطا در تجهیزات. زنگ اشاره به آن اتفاق است که غیر طبیعی نامطلوب و مخاطره می اندازد مردم و تجهیزات و یا فیزیکی مواد در حال فرآوری.

در زیر برخی از ویژگی های زنگ مدیریت تعریف شده توسط GEM:

 • هر زنگ دو مربوط به مدل دولت است. زنگ مجموعه (وقوع) و زنگ روشن (ترخیص کالا)
 • هر AlarmSet و AlarmClear به همراه مجموعه رویداد. این است که به آدرس میزبان بالقوه باید به صورت گسترده تر و انعطاف پذیر گزارش داده.
 • میزبان می تواند درخواست که آلارم به توان فعال/غیر فعال و تجهیزات تنها اطلاع میزبان برای فعال آلارم.

مستندات

به ثانیه/GEM استاندارد نیاز است که هر یک از تجهیزات ارائه گوهر رابط مرجع دستی. آن را باید شامل سنگ بیانیه انطباق کامل خشک-II پیام اسناد, دولت, مدل, لیست وضعیت متغیرهای تجهیزات ثابت داده ها و متغیرهای آلارم مجموعه, حوادث و غیره تعریف شده است که/های پشتیبانی شده توسط این تجهیزات است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *