نوامبر 29, 2022
سنگتاب مازندران ، ناحیه صنعتی با کارخانه‎های همیشه فعال

سنگتاب مازندران ، ناحیه صنعتی با کارخانه‎های همیشه فعال

[ad_1]

سید مصطفی موسوی روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :  در راستای برنامه های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید معاونت امور اقتصادی استانداری ، سازمان صنعت و شرکت شهرک های صنعتی استان سال گذشته برای رفع مشکلات کارخانه ها در شهرک ها و نواحی صنعتی وارد عمل شدند تا شهرک یا ناحیه صنعتی بدون تعطیلی کارخانه داشته باشیم .

وی ادامه داد : برای این منظور شهرک صنعتی سنگتاب انتخاب شد و تمام تلاش مجموعه های کارگروه تسهیل برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی این مجموعه گذاشته شد.

موسوی گفت : طی جلسات مختلف مشکلات واحدهای صنعتی این شهرک از قبیل بدهی به بانک ، عدم توانایی بازپرداخت اقساط تسهیلات و تملک بانک ها بود که با مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این مشکلات برطرف شد و در حال حاضر کارخانه های این مجموعه صنعتی مازندران به گردونه فعالیت بازگشتند .  

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران گفت : اقدامات انجام شده برای خروج کارخانه های یک شهرک صنعتی از حالت رکود و برگشت به کار آنها توفیق خوب و موفق به شمار می رود که در دیگر نواحی و شهرک های صنعتی استان نیز در حال پیگیری است . 

وی افزود : برای این منظور کارگروهی متشکل از شرکت شهرک های صنعتی ، سازمان صنعت و اتاق صنعت و معدن تشکیل شد تا از طریق این مجموعه واحدهای راکد و تملیکی شهرک ها و نواحی صنعتی توسط بانک ها شناسایی می شود و در قدم بعدی رفع مشکلات آنها در دستور کار قرار دارد .

شهرک صنعتی سنگتاب واقع در پنج کیلومتری شهر کیاکلا در روستایی به همین نام قرار دارد که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد . بنا به گفته مسئولان و هیات امنای شهرک صنعتی سنگتاب این مجموعه ظرفیت استقرار ۴۰ واحد صنعتی را دارد . 

مازندران ۳۹ شهرک و ناحیه صنعتی با یک هزار و ۹۲۳ هکتار دارد  که حدود یک هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در این مجموعه ها قرار دارند .

روابط عمومی استانداری مازندران امروز در گزارشی اعلام کرد : با پیگیری های معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در شهرک صنعتی سنگتاب واحد تعطیلی وجود ندارد و این مجموعه به‌عنوان پایلوت طرح “شهرک صنعتی بدون واحد تعطیل” انتخاب شد .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *