نوامبر 29, 2022

سهمیه ارزی ۵۳ میلیون دلاری واردات پیله وران ابلاغ شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا ماندانا زنگنه شامگاه دوشنبه در ششمین نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به این سهمیه در نظر گرفته شده باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا فعالیت‌های انجام شده در این خصوص تعهدات ارزی جدیدی را برای پیله وران استان به ارمغان داشته باشد.
وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های دقیق باید به گونه‌ای عمل کرد تا در ازای صادرات کالا از مبادی مرزی سیستان و بلوچستان واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به ظرفیت‌های مرزی موجود، این استان در محقق شدن این مهم نقش بسزایی ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: برای رفع تعهدات ارزی حاصل از صادرات پیله وران سیستان و بلوچستان پیشنهاد واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور به ویژه دام برای تنظیم بازار گوشت قرمز کشور و اقلامی دیگر از قبیل برنج و کنجد در قبال صادرات مطرح شد که مقرر است پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام شود.
زنگنه تاکید کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیتهای فراوانی در واردات دام از طریق بازارچه‌های مرزی دارد و علاوه‌بر تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور در بعد استانی فعال شدن این ظرفیت میتواند برای بیش‌از ۶ هزار نفر اشتغال به همراه داشته باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *