نوامبر 27, 2022
سیل حدود پنج هزار میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

سیل حدود پنج هزار میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی روز شنبه در دیدار با رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: همچنین سیلاب امسال بیش‌از ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت در این استان وارد کرده است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان علاوه‌بر حوادث طبیعی نظیر سیل، توفان گرد و غبار و خشکسالی حوادث غیر طبیعی فراوانی نظیر حوادث جاده‌ای، قاچاق انسان و سوخت را تجربه کرده که این اتفاقات امدادرسانی نیروهای هلال احمر را به دلیل گستردگی استان و پراکندگی جمعیت دوچندان می‌کند.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: خشکسالی افزون‌بر ۲۰ ساله در این استان علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان زیست محیطی برای مردم سبب از بین رفتن بسیاری از فرصت‌های شغلی و مشکلات اقتصادی شده است.

وی از فعالیت نیروهای جمعیت هلال احمر در سیستان و بلوچستان قدردانی کرد و گفت: راه‌اندازی پایگاه و مراکز هلال احمر در شهرستان‌های مختلف استان و اختصاص بالگرد اختصاصی به این جمعیت به دلیل بعد مسافت ضروری است.

به گزارش ایرنا طرح ملی «نذر آب» در راستای تحقق اهداف بشر دوستانه و خیرخواهانه و به منظور ارتقای سطح سلامت و کمک رسانی به آسیب پذیرترین مناطق محروم و متاثر از خشکسالی از امروز با حضور رییس جمعیت هلال احمر به مدت ۲ هفته در این استان اجرا خواهد شد.

در قالب این طرح مهم ۶ شهرستان هامون،هیرمند، نیکشهر، چابهار، ایرانشهر و خاش که نسبت به بقیه شهرستان‌ها بیشتر دچار بحران و خشکسالی شده بودند انتخاب و توسط جمعیت هلال احمر استان‌های قزوین،گلستان، زنجان، مرکزی، قم و تهران پوشش داده می‌شوند.

 اجرای طرح نذر آب(۳)در سه محور اجرای کاروان سلامت، توزیع آب آشامیدنی و بسته حمایتی در مناطق مورد نظر انجام خواهد گرفت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *