نوامبر 29, 2022
شبکه فیبر نوری طارم قزوین ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شبکه فیبر نوری طارم قزوین ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

[ad_1]

مرتضی شهامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای کاهش مشکلات ارتباطی در روستاها، توسعه ارتباطات روستایی طی سال‌های گذشته در دستور کار جدی دولت قرار گرفته و به همین منظور عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری در منطقه طارم سفلی قزوین به عنوان یکی از مناطق محروم استان از زمستان سال گذشته آغاز شد.

وی ادامه داد: طول شبکه در این منطقه ۱۵۰ کیلومتر از قزوین به روستاهای طارم خواهد بود و تامین اعتبارات مورد نیاز آن نیز از محل اعتبارات یو اس او وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد بود که در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه در سال جاری به پایان خواهد رسید.

به گفته وی، تمامی روستاهای منطقه طارم که تا پیش از این دارای تجهیزات بوده و ارتباطاتشان نیز از طریق دکل به صورت رادیو و بی‌سیم انجام می‌شد، با انجام این عملیات، روی فیبر قرار گرفته و بهره‌برداران با سرعت بالا، بهره‌مند از خدمات ارتباطی خواهند بود.

شهامی، فاز ۲ عملیات توسعه ارتباطی استان قزوین را مربوط به منطقه الموت و از قزوین تا معلم کلایه به طول ۱۷۰ کیلومتر دانست و خاطرنشان کرد: ما آمادگی لازم را داریم تا در صورت تامین اعتبارات مالی لازم، عملیات اجرایی این حوزه را از امسال آغاز کنیم.

در حال حاضر ۷۶۰ کیلومتر فیبر نوری در بخش زیرساخت بین استانی و بین المللی داریم و بیش از سه هزار کیلومتر نیز شبکه نوری مربوط به شرکت مخابرات است .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *