نوامبر 29, 2022

شش نوع از خطبه های نماز

[ad_1]

من اغلب آموزش جدید شبان و وضع مردم چگونه به موعظه. بخشی از این آموزش شامل توضیح شش نوع مختلف از serons و چگونه هر یک از آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور موثر. این برای من رخ می دهد که شاید شنوندگان نیاز به دانستن این اطلاعات به عنوان آنجا که سخنرانان.

1. تفسیری خطبه – این سبک از موعظه است که طول می کشد زمان به موعظه از طریق تمام کتاب مقدس از یک آیه (یا عبور) در یک زمان. واعظ ممکن است آموزش قرآن در یک هفته خاص, اما او را به مقابله با هر آیه در یک زمان. هفته بعد واعظ خواهد و سپس رفتن به بخش بعدی. آن را ممکن است به واعظ چندین ماه برای دریافت از طریق یک کتاب از کتاب مقدس است. هر خطبه که واقعا بخشی از یک سری طولانی از خطبه می دهد که در عمق درک آن بخش از کتاب مقدس است.

2. متن خطبه – این سبک از موعظه است که با تمرکز بر یک آیه یا مجموعه ای از آیات است. واعظ ممکن است به همان نوع از توضیح به عنوان یکی ممکن است شنیدن در یک تفسیری خطبه اما هفته آینده واعظ نیست رفتن به بخش بعدی از آیات است. واعظ ممکن است به طور کامل بخش های مختلف از کتاب مقدس. هر خطبه به نظر می رسد که خاص عبور در عمق اما هر خطبه است “تنهایی” خطبه و لزوما اتصال به سایر معابر مورد مطالعه قبلی و یا هفته بعد.

3. زندگینامه موعظه – این سبک از موعظه است که با تمرکز بر یک کتاب مقدس خاص ، واعظ توضیح می دهد که موفقیت و شکست از کتاب مقدس که شخصیت و آنچه که ما می توانند یاد بگیرند که از زندگی او است. (مثال: درس هایی از زندگی دیوید.)

4. تاریخی حادثه موعظه – این سبک از موعظه است که شبیه به یک زندگینامه خطبه به جز این که این نوع از خطبه تمرکز در یک حادثه خاص در کتاب مقدس به جای یک فرد در کتاب مقدس است. (مثال: درس هایی از سقوط اریحا.)

5. موضعی موعظه – این سبک از خطبه با استفاده از بسیاری از متون مقدس از بخش های مختلف کتاب مقدس را به یک آموزش کامل در مورد یک موضوع خاص است. (مثال: کتاب مقدس چه می گوید در مورد بدهی.)

6. شهادت شخصی – این است که واعظ در درجه اول می گوید داستان از زندگی خود را و یا برخی از بخشی از زندگی خود را. واعظ با استفاده از کتاب مقدس برای نشان دادن لحظات مختلف زندگی او آموخته برخی از خاص معنوی و حقیقت است. هر چند از آن است که شهادت آن هنوز هم با استفاده از کتاب مقدس برای نشان دادن نقاط ساخته شده است. آن را بسیار وسوسه انگیز به ترک کتاب از یک گواهی نامه نوع خطبه. ترک کتاب است که به شدت دلسرد چرا که حتی اگر یک سرگذشت ممکن است بسیار الهام بخش وجود دارد این است که قدرت معنوی در کلام خدا. استفاده از کتاب مقدس در یک گواهی نامه نوع از خطبه بسیار مهم است برای تبدیل آن از یک داستان الهام بخش را به یک قدرتمند خطبه.

هر نوع از خطبه نقاط قوت خود و نقاط ضعف است. هر می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور موثر و هر یک می شود. هر چند بسیاری از واعظان باید از یک سبک خاص است که آنها احساس راحت ترین استفاده موثر واعظ یاد بگیرند به استفاده از تمام انواع فوق در زمان مناسب و در جای مناسب است. کلید ایجاد یک قدرتمند خطبه است برای شروع با کتاب و پس از آن ساخت این خطبه که در اطراف کتاب به جای شروع با انسان در نظر و سپس تلاش برای اثبات این نظر با کتاب مقدس. شروع با کتاب به جای انسان نظر نگه می دارد و واعظان از قرار دادن بیش از حد از خود به خطبه. بسیاری از افرادی که به کلیسا آمده بیشتر علاقه مند به شنیدن آنچه که کتاب مقدس می گوید در مورد یک موضوع خاص از آنچه واعظ فکر می کند در مورد آن موضوع است. بنابراین شروع با کتاب و سپس ساخت یک خطبه در اطراف آن بدون در نظر گرفتن چه سبک از خطبه آن است. هر کس می خواهد لذت بردن از چنین خطبه و توان آن الهام گرفته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *