آگوست 10, 2020
شهر شاهو پتانسیل‌های زیادی در بخش گردشگری دارد

شهر شاهو پتانسیل‌های زیادی در بخش گردشگری دارد

سعدی مصطفی زاده روز شنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات شاهو افزود: توسعه این شهر نیازمند سرمایه گذاری است و با توجه به ظرفیت های موجود ضرورت دارد در سال جهش تولید سرمایه گذاری جدید صورت بگیرد.

وی ادامه داد: شهرداری و شورا نقش اثرگذاری در سرمایه گذاری و تحقق شعار سال دارند.

فرماندار روانسر اضافه کرد: نبود درآمد پایدار در شهرداری شاهو یک معضل اساسی است و شهرداری باید به دنبال خلاقیت و درآمدزایی باشد.

مصطفی زاده، نبود زیرساخت ها و عدم جذب سرمایه گذار را از دیگر مشکلات شهرداری عنوان کرد و گفت: جذب سرمایه گذاری خصوصی می تواند توسعه شهر را تسهیل کند و از سرمایه گذاران استقبال می کنیم.

وی اظهار داشت: شهرداران و شورای شهر بازیگران توسعه شهر هستند که با همدلی، همفکری و هم افزایی باید شتاب دهنده توسعه شهر باشند.

فرماندار روانسر افزود: رسیدن به توسعه شهری نیازمند اعتمادسازی بین مردم است و اولویت اصلی باید بهره گیری از افکار مردم باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز گفت: باتوجه به ظرفیت هایی که در شهر شاهو وجود دارد شهرداری باید به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار باشد.

سعید سلیم ساسانی افزود: یکی از ضرورت های شهرداری شاهو ایجاد جایگاه C.N.G است که حمایت خواهیم کرد تا با اعطای تسهیلات، شهرداری این جایگاه را ایجاد کند و یک منبع درآمد برای شهرداری شاهو باشد.

وی ادامه داد: مشارکت پذیری یکی از اولویت هایی است که شهرداری باید به دنبال آن باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تصریح کرد: شهرداری و شورا باید ساختار منسجمی داشته باشند تا بتوان به اهداف تعیین شده رسید.

ساسانی افزود: شورای شهر باید برنامه توسعه شهر را تدوین کند و شهرداری بر اساس آن حرکت کند و از هر فرصتی برای توسعه شهر باید بهره برد.

شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر در سال ۱۳۸۷ و پس از تجمیع روستاهای قشلاق و منصورآقایی به عنوان شهر شناخته شد و شهرداری این شهر نیز در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *