سپتامبر 25, 2022
شیراز میزبان اختتامیه جشنواره مجازی فیلم طلوع پارس

شیراز میزبان اختتامیه جشنواره مجازی فیلم طلوع پارس

[ad_1]

دبیر سومین جشنواره ملی طلوع پارس یکشنبه در نشستی خبری به تشریح برنامه‌های این جشنواره پرداخت و گفت: سومین جشنواره فیلم کوتاه و مستند طلوع پارس به‌منزله رویدادی مستقل درزمره جشنواره‌هایی است که به شکل مردم نهاد برگزار می‌شود.

حمیدرضا عوض‌دخت با بیان اینکه فراخوان جشنواره در اسفندماه ۹۸ منتشر شد، عنوان کرد: هنرمندان به این رویداد که در چهار بخش به شکل ملی و یک بخش ویژه فیلمسازان شیرازی در رشته‌های میراث فرهنگی ناملموس، سبک زندگی، فیلمساز نوجوان و بخش آزاد است، آثاری ارسال کرده‌اند. 

وی با اشاره به شیوع کرونا در کشور اظهار کرد: ستاد برگزاری جشنواره طلوع پارس از ابتدای همه‌گیری کرونا بنا را بر این گذاشت که این رویداد تعطیل نشود و به شکل دیجیتال در فضای مجازی صورت گیرد. 

دبیر سومین جشنواره ملی طلوع پارس با بیان اینکه از ۲۹ استان برای این جشنواره، فیلم ارسال شده است، گفت: تاکنون ۶۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که امیدواریم با تمدید مهلت ارسال و امکان بارگزاری مجدد آثار جدید در سایت این رقم افزایش یابد.

وی وعده برپایی کارگاه‌های آموزشی در حاشیه این جشنواره داد و افزود: با حضور استادان فن سینما کارگاه‌های تخصصی فیلمسازی به طور رایگان برگزار خواهد شد و آغاز فرایند کارگاه‌های جشنواره فیلم طلوع پارس پس از پایان یافتن امتحانات دانشگاه‌هاست.

دبیر سومین جشنواره ملی طلوع پارس به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه موضوع‌های  یادشده اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه بخش ویژه جشنواره که به میراث فرهنگی ناملموس می‌پردازد با حضور استادان برجسته دانشگاهی نشست‌هایی برگزار خواهد شد.

وی در عین حال برگزاری حضوری برنامه‌های جشنواره یادشده را منوط به فراهم شدن شرایط بهداشتی دانست و افزود: چنانچه شرایط کشور در زمینه کنترل بیماری عادی شد، نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره برگزار می‌شود.

عوض‌دخت درباره اعلام نتایج و آیین پایانی جشنواره فیلم کوتاه و مستند طلوع پارس اعلام کرد: اختتامیه جشنواره در هر ۵ بخش به طور جداگانه و نخستین بخش احتمالاً مردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

دبیر سومین جشنواره ملی طلوع پارس بیشترین استقبال از جشنواره یادشده را در بخش آزاد اعلام کرد و افزود: این رویداد تنها جشنواره‌ای است که به موضوع کرونا نپرداخته و در فراخوان آن‌را نگنجانده است.

وی با بیان اینکه تمام فیلمسازان راه یافته به جشنواره به طور رایگان در کارگاه‌های آموزشی حضور می‌یابند، افزود: برگزیدگان بخش ویژه جشنواره به کمپ‌های تولید فیلم دعوت خواهند شد.

عوض دخت با بیان اینکه کمپ‌های تولید فیلم جشنواره طلوع پارس ۱۰ روزه است، افزود: در این کمپ‌ها کمک می‌شود که هنرمندان فیلم‌های خود را تولید کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.