دسامبر 4, 2022
ضربات سنگین نیروهای امنیتی عراق به داعش

ضربات سنگین نیروهای امنیتی عراق به داعش

[ad_1]

به گزارش ایرنا، «محمد التمیمی» از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق گفت: نیروهای این سازمان با ایجاد کمین بر سر راه یک گشت سیار عناصر گروه تروریستی داعش در جاده ارتباطی شمال منطقه المقدادیه در استان دیاله، با آنها درگیر شدند.

وی افزود: در این کمین تلفات سنگینی به عناصر گروه تروریستی داعش وارد شد و عملیات برای تعقیب بقایای عناصر داعش ادامه دارد.

یک منبع امنیتی عراق در استان دیاله نیز در گفت وگو با رسانه های عراقی از حمله نیروهای مشترک ارتش، پلیس و الحشد العشایری به یک مقر مهم گروه تروریستی داعش در مرز اداری استان های دیاله و صلاح الدین خبر داد.

وی تصریح کرد: این مقر به نام «عائشه» از بزرگترین مقرهای سابق القاعده و داعش بود و بقایای داعش در تلاش برای احیای آن بودند و از این مقر برای عملیات تروریستی علیه شهروندان و نیروهای امنیتی استفاده می کردند.

با وجود عملیات‌ مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست‌های داعش انجام می‌دهند، عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *