دسامبر 2, 2022
طیور بومی در روستاهای سقز علیه بیماری‌ نیوکاسل واکسنیه می‌شوند

طیور بومی در روستاهای سقز علیه بیماری‌ نیوکاسل واکسنیه می‌شوند

[ad_1]

علی باباییان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای برنامه ملی کنترل و کاهش بیماری نیوکاسل، فاز سوم این طرح با استفاده از توان اکیپ‌های عملیاتی بخش دولتی و به صورت رایگان و توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی از امروز به مدت یک ماه در روستاهای شهرستان اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: انواع طیور خانگی و سایر ماکیان با استفاده از واکسن زنده غیر بیماری زای مقاوم به حرارت علیه این بیماری واکسینه و ایمن می‌شوند که از روستاییان، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستا درخواست داریم در طول اجرای طرح با اکیپ‌های دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

رییس شبکه دامپزشکی سقز چند روز قبل هم از آغاز عملیات واکسناسیون بیماری بروسلوز و تب برفکی جمعیت دامی گاو و گوساله در این شهرستان به صورت رایگان توسط اکیپ‌های شبکه دامپزشکی خبر داده بود.

وی یادآور شد: واکسیناسیون رایگان بروسلوز گاو و گوساله در قالب بخش دولتی و از ۱۱ شهریور جاری به مدت ۳۲ روز کاری در روستاهای تابعه این شهرستان هم اکنون در حال انجام است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *