ژوئن 30, 2022
ظرفیت سرمایه‌گذاری درشهرک شیلاتی گناوه ۶۱۰ میلیارد تومان است

ظرفیت سرمایه‌گذاری درشهرک شیلاتی گناوه ۶۱۰ میلیارد تومان است

[ad_1]

محسن شریفی شایگان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: ۹۰ درصد سرمایه‌گذاری در این طرح که در ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید نقش آفرین خواهد شد، از منابع بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی اظهارداشت: این مجتمع  با سه هزارو ۶۱۱ هکتار مساحت در دست احداث است و به عنوان بزرگ‌ترین و اولین شهرک شیلاتی کشور با حضور بخش خصوصی توانمند از نظر فنی و مالی اکنون پیشرفت فیزیکی آن در بخش زیرساخت‌های مشترک حدود ۸۰ درصد است.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر افزود: باتوجه به پیشرفت بسیار خوب این شهرک، طبق دستور استاندار بوشهر هزینه برق رسانی آن توسط دولت از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری پیش بینی شده‌است.

ویشریفی شایگان ادامه داد: طرح برق رسانی به این مجتمع با پیشرفت ۳۰ درصدی در دست اجرا است.

وی گفت: تامین برق برای هر مزرعه با یک مگابایت یکی از اتفاقات خوب در این شهرک  است که از محل نیروگاه سیکل ترکیبی به میزان ۵۰ مگابایت برای این شهرک تامین و درحال اجرا است.

شریفی شایگان به نقش این شهرک در ایجاد اشتغال پایدار اشاره کرد و افزود: با بهره‌برداری کامل از این طرح یکهزار و ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم و یکهزار نفر غیرمستقیم اشتغال‌زایی درمنطقه ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: در اجرای تحقق فرامین رهبرمعظم انقلاب در خصوص جهش تولید،  طبق برنامه ریزی صورت گرفته تولید میگوی این شهرک ۲ برابر تولید کنونی استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی گفت: تولید میگوی استان بوشهر در زمان حاضر ۲۳ هزار تن است که ظرفیت تولید این شهرک تا ۲۱ هزار تن در سال با ۲ برداشت پیش‌بینی شده‌است.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان بوشهر اظهارداشت: طبق برنامه زمان بندی شده امیدواریم در خرداد سال ۱۴۰۰  این شهرک به بهره‌برداری برسد و بخشی زیادی  از مزارع آن وارد چرخه تولید شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از قطب های پرورش میگو استان بوشهر با دارابودن ۳ سایت در بندرریگ، رودشور جنوبی و حله است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *