اکتبر 5, 2022
عزم خیران قزوینی برای تامین مسکن معلولان

عزم خیران قزوینی برای تامین مسکن معلولان

[ad_1]

علیرضا وارثی روز دوشنبه در دیدار با وزیر تعاون ؛ کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: هم اکنون یک خیر با ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار شخصی حاضر شده تا ۶۸۲ واحد مسکونی نیمه تمام در استان قزوین را برای خانواده های دارای ۲ معلول تکمیل کند.

وی به افتتاح مراکز جامعه مقابله با اعتیاد اشاره کرد و افزود : با افتتاح این مراکز  ۴۵ درصد از مراجعه کنندگان بهبودی کامل حاصل خواهند کرد و این طرح در دهه‌های گذشته به عنوان یکی از بهترین اقدامات سازمان بهزیستی شناخته می شود.

وارثی اضافه کرد: یارانه‌ها خانوار تحت پوشش بهزیستی هر ماهه بدون تاخیر به مراکز نیکوکاری واریز می‌شود، اما این استان همچنان با کمبود اعتبارات ملی برای خدمات رسانی روبرو است.

وی تصریح کرد: اعتبارات ملی بهزیستی قزوین از ۲۷ ملیارد تومان در سال ۹۵ به ۲۱ میلیارد تومان در سال جاری رسیده و هم اکنون ۹ میلیارد تومان با استان‌ همجوار یعنی زنجان فاصله داریم.

این مسؤول بیان داشت: سال گذشته ۳۰ هزار نفر به علت آسیب‌های اجتماعی به بهزیستی مراجعه کردند، اگر برای هر کدام از این افراد یک میلیون تومان هزینه شود، سالانه به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرکل بهزیستی قزوین به وضعیت کارکنان اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: این کارکنان پس از گذراندن دوره‌های تخصصی و اشتغال به علت نبود امنیت شغلی و حقوق پایین از بدنه جدا شده و وارد کارهای دیگری می‌شوند که این خود برای سازمان هزینه‌های مضاعفی ایجاد می‌کند و لازم است برای رفاه حال آن‌ها تدابیری اندیشیده شود.

وارثی به وضعیت رکود مهدهای کودک در دوره کرونا پرداخت و تضویح داد: استان قزوین دارای ۱۱۰ مهدکودک است که  ۷۷۲ کارمند آن در ایام شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سه ماهه از ظنر شغلی آسیب دیدند و اگر به  به هر مهد کودک ۱۰ میلیون تومان پرداخت شود، این نهادها از رکود نجات پیدا کرده و دوباره سرپا خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون یک خیر با ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار شخصی حاضر شده تا ۶۸۲ واحد مسکونی نیمه تمام در استان قزوین را برای خانواده های دارای ۲ معلول تکمیل کند.

محمد شریعتمداری در این نشست ضمن تشکر از خدمات بهزیستی استان قزوین قول مساعد داد تا پیگیر مطالبات این سازمان باشد.

در این دیدار فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

استان قزوین ۱۱۰ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.