آگوست 15, 2022
عشایرخلخال آموزش زیست محیطی دیدند

عشایرخلخال آموزش زیست محیطی دیدند

[ad_1]

مهدی کسایی روز پنجشنبه در گفت‌و گو با ایرنا افزود: محیط‌بانان این اداره در ادامه برگزاری  برنامه‌های آموزشی چهره به چهره گروه‌های هدف در منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال، با صعود به ارتفاعات مناطق کوهستانی این منطقه و حضور دربین عشایر ساکن در ییلاقات نسبت به انتقال مفاهیم زیست‌محیطی به عشایر اقدام کردند.

وی اظهار کرد: آموزش و آگاه‌سازی عشایر منطقه حفاظت شده با موضوعات نحوه مقابله با حریق‌های احتمالی در مراتع ارتفاعات و لزوم مشارکت در اطفاء حریق، پرهیز از بوته‌کنی و از بین بردن پوشش گیاهی برای مقابله با جاری شدن سیل در مواقع بارندگی‌های تند باران ، اهمیت حیات وحش کوهستان و پرهیز از هرگونه اقدام به  شکار غیرمجاز و کشتار بی‌رویه انواع حیات وحش اجرا شد.

کسایی  با بیان اینکه نمونه این گونه برنامه‌های آموزشی برای سایر گروه‌های اجتماعی ساکن در داخل منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال اجرا شده است تاکید کرد: برنامه های آموزش زیست محیطی این اداره برای جوامع محلی و گروه‌های هدف در طول سال توسط کارشناسان و محیط بانان بصورت مستمر اجرا می‌شود.

وی هدف از اجرای طرح‌های آموزشی را افزایش و ارتقای سطح آگاهی ساکنان مناطق حفاظت شده و ارتقای فرهنگ مشارکت در حفظ  در بین آحاد مردم عنوان کرد.

منطقه حفاظت شده آق‌داغ شهرستان خلخال به وسعت ۸۸ هزار هکتار در جنوب استان اردبیل واقع و با برخورداری  از مراتع ، جنگل‌ها و زیستگاه حیات وحش بکر ازمناطق حفاظت شده نمونه کشور است .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.